Únik vzduchu spôsobil niektorý z montérov ešte na zemi, ktorý údajne omylom vŕtačkou poškodil opláštenie a dieru s priemerom asi dva milimetre zaplátal.
Takmer trojtonová meteorologická družica sa podľa niektorých médií už zrútila do Atlantiku.
NASA o základni hovorí ako o Deep Space Gateway, čo je možné preložiť ako Vstupná brána do hlbokého vesmíru.
Vo veku 85 rokov zomrel bývalý kozmonaut zo sovietskej éry Georgij Grečko.
Bývalého vysokého činiteľa ruskej kozmickej agentúry Roskosmos Vladimira Jevdokimova v moskovskej väznici zavraždili.
Európe sa podarilo znížiť stav série na 1:7, keď sa z povrchu Marsu ohlásil modul Schiaparelli.
Roskosmos má problémy s realizáciou viacerých projektov. Let ľudskej posádky na mesiac sa odkladá na rok 2035, problémy má Rusko aj s dostavbou kozmodrómu Vostočnij.
Roskosmos meškanie odôvodňuje tým, že z novo vybudovaného kozmodrómu majú štartovať výhradne nové nosné rakety Angara, ktoré sa ešte len vyvíjajú.
Nehoda ruskej nákladnej vesmírnej lode oddialila zároveň návrat časti posádky ISS na Zem. Za posledných päť rokov prišiel Roskosmos o šesť rakiet Proton.
Ruská nákladná raketa Proton-M, ktorá odštartovala z kazašského kozmodrómu Bajkonur s mexickou spojovacou družicou, havarovala. Ide o ďalší v rade neúspechov.
Ruskí vedci sa podľa Roskosmosu chcú zamerať na výskum Mesiaca s pomocou automatických sond umiestnených na jeho obežnej dráhe aj na jeho povrchu.
Ruská loď Sojuz TMA-16M s americko-ruskou posádkou po šesťhodinovom lete úspešne zakotvila na Medzinárodnej vesmírnej stanici. Strávi tam až jeden celý rok.
Kozmická agentúra Roskosmos pôvodne plánovala vyrobiť ťažkú raketu do roku 2025, teraz vraj dospela k názoru, že postačia dve menšie rakety.
Rusko plánuje v roku 2018 obnoviť pravidelné turistické lety do vesmíru. Chce tak využiť budúce voľné miesto v kozmických lodiach Sojuz.
Ruská vesmírna agentúra Roskosmos predstavila plány do roku 2030. Mieni vyslať expedíciu na Mesiac.