Kroky Ruska podľa hovorcu amerického ministerstva zahraničných vecí Matthewa Millera "cynicky oslabujú" medzinárodný mier
To, čoho sme svedkami, je jasná dohoda o výmennom obchode 'zbrane za ropu', uviedol expert na Severnú Kóreu Hugh Griffiths.
Informovala o tom juhokórejská agentúra s odvolaním sa na správu neziskovej výskumnej organizácie.
K danému vývoju dochádza mesiac po tom, ako sa summit Donalda Trumpa a Kim Čong-una skončil neúspechom.
Severokórejský diktátor je známy svojou záľubou v prepychu.
Kórejské vyhlásenie kritizuje americký rezort diplomacie.
Vodca KĽDR Kim Čong-un očakáva, že Rusko pomôže zmierniť sankcie, ak budú kroky jeho krajiny viesť k denuklearizácii Kórejského polostrova.
Pokrok v jadrovom odzbrojení KĽDR, nenastane, ak sa Spojené štáty budú držať "zastaraných scenárov".
KĽDR by mala podľa harmonogramu počas šiestich až ôsmich mesiacov odovzdať 60 až 70 percent svojich jadrových hlavíc Spojeným štátom alebo tretej krajine.
Americký prezident pôvodne summit so severokórejským vodcom plánovaný na 12. júna odvolal, teraz o ňom ale Washington opäť hovorí optimisticky.
Pompeo povedal, že ak Severná Kórea splní požiadavky USA, súkromné americké firmy by mohli pomôcť s vybudovaním elektrickej siete v KĽDR.
Návšteva čínskeho ministra v Pchjongjangu je asi snahou o zabezpečenie väčšej úlohy pre Peking v novom kole diplomatických rokovaní o jadrovom programe KĽDR.
Administratíva prezidenta Trumpa vo februári oznámila balík najrozsiahlejších ekonomických obmedzení, aké boli doposiaľ uvalené na tento štát.