Spojené štáty tvrdia, že iránsky program vypúšťania družíc je v rozpore s platnými rezolúciami.
Vyvinuté technológie chcú vedci využiť aj na lety k asteroidom, Mesiacu, Marsu a ďalším telesám slnečnej sústavy.
Vďaka spolupráci satelitného poskytovateľa Iridium a výrobcu mobilných čipov Qualcomm budú prémiové smartfóny vybavené satelitnou konektivitou.
Vesmírny katapult náklad "vystrelí" až šesťnásobkom rýchlosti zvuku.
Medzinárodný tím vedcov upozornil, že nárast počtu satelitov na obežnej dráhe Zeme môže negatívne ovplyvniť schopnosť astronómov pozorovať hviezdnu oblohu.
Čína sa u OSN sťažuje, že sa jej vesmírna stanica Tchien-kung musela tento rok dvakrát vyhnúť stretu so satelitmi siete Starlink amerického miliardára Elona Muska.
Aké sú argumenty za a proti bývaniu v zázemí veľkých miest? Jedným z najdôležitejších je cena. A nielen v metropole Slovenska.
Vedci Slovenskej akadémie vied (SAV) vyvinuli v spolupráci so španielskou Universidade de Santiago de Compostela unikátnu metódu, ktorá prispeje k potlačeniu nežiaducich dôsledkov svetelného znečistenia.
Do roku 2028 by mal počet aktívnych satelitov narásť o viac ako 300 %.
Sledovaná kukučka, pomenovaná podľa mongolskej rieky Onon, vyrazila na svoju púť zo Zambie 20. marca.
Revolučné gardy tvrdia, že satelit s názvom Núr (Svetlo) vypustili zo strednej časti Iránu a úspešne dosiahol obežnú dráhu.
Satelitné snímky ukazujú Eagle Island s odhalenou pôdou a jazierkami roztopenej vody.
Na obežnej dráhe nad americkým štátom Pensylvánia sa tesne minuli dva vyradené satelity.
Pôsobí na domácej módnej scéne už viac ako 10 rokov, jej značka oslávila tento rok oficiálnu desaťročnicu.
Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) vyslal do atmosféry satelit, ktorý bude skúmať jej ionosféru.
Satelit pre výskum tranzitujúcich exoplanét (TESS), ktorý americký Národný úrad pre letectvo a kozmonautiku (NASA) vypustil vlani do kozmu, si pripisuje ďalší úspech.
Desiatky satelitov ako podivná hviezdna reťaz leteli nad Európou. Vidieť ich bolo aj v Holandsku, kde ich putovanie na orbite zachytil tamojší vedec Marco Langbroek.
Raketa zrejme spadla do Indického oceánu.
Čínska sonda Čchang-e 4, ktorá minulý týždeň úspešne pristála na odvrátenej strane Mesiaca, bude naďalej potrebovať zdatného pomocníka.
Z indickej základne Šríharikóta odštartovala raketa s 31 mikro- a nanosatelitmi siedmich rôznych krajín vrátane jubilejnej, stej indickej družice.