Táto vec môže viesť až k tvorbe krvných zrazenín, ktoré doputujú až do srdca či mozgu a spôsobia infarkt alebo mŕtvicu.
V kancelárii, doma, v aute alebo vo verejnej doprave - väčšina ľudí je zvyknutá každý deň sedieť.
Snaha žiť plnohodnotný a dlhý život často naráža na činnosti ktoré nám ukrajujú zo života dni a niekedy aj celé roky. Pritom môže ísť o nenápadné činnosti.
Lymfatický systém sa stará o odstránenie toxínov a odpadových látok z organizmu, chráni telo pred infekciami. Udrží vaše telo zdravé, mladé a pekné. Vašou úlohou je držať ho aktívny.
Jeseň znamená viac tmy, chladu, viac priestoru na jesennú depresiu. Na druhej strane viete spraviť z jesene obdobie plné pozitívnej energie.
Hoci aj osem hodín denne, ktoré prevažne venujeme sedeniu v práci pri počítači, dokážu narobiť s našim telom divy. Odborníci však hovoria, že nie pozitívne, ale menej potešujúce.
Zložité počty, ale zato zaujímavé výsledky. Odborníci prichádzajú s vzorcom, podľa ktorého si dokážeme určiť to, koľko energie potrebujeme počas dňa, aby sme skutočne schudli.
Sedíte v aute alebo vo vlaku na ceste do práce? A po dlhom pracovnom dni oddychujete usadený na gauči? V tom prípade vediete sedavý životný štýl.
Hovorí sa im civilizačné choroby. Nešíria sa ako chrípka, ale pomaly ale isto sa šíria naprieč civilizáciou. Sú zodpovedné za to, že mnohí ľudia skončia svoj život predčasne.
Mozog je nesporne najnenahraditeľnejšou výbavou ľudského tela. Pritom jeho kondícii nevenujeme veľa pozornosti. Naopak, v niektorých prípadoch mu dokonca škodíme.
Obezite sa dá účinne prechádzať aj napriek tomu, ako veľmi je v modernom svete rozšírená.
Túžbu po štíhlom drieku a menšej konfekčnej veľkosti plaviek môžu zmariť rôzne povery o význame fyzickej aktivity. Čo zaberá pri cvičení a ktoré myšlienky sa považujú za mýtus?
Detská nadváha a obezita nie sú len kozmetickým problémom. Je to choroba, ktorá je navyše s príchodom pandémie koronavírusu ešte vypuklejšia.
Pacienti s covidom, ktorí pred vypuknutím pandémie najmenej dva roky nemali dostatok pohybu, majú vyššie riziko vážneho priebehu ochorenia a dokonca smrti než fajčiari.
Aktuálna štúdia ukazuje: Spraviť denne veľa krokov síce podporuje zdravie, nechráni však pred nadváhou.
Atléti, bežci, maratónci a ďalší športovci majú niečo navyše nielen v nohách, ale aj v mikrobióme.