Každý o nich hovorí, ale málokto skutočne vie, aké pozitívne účinky majú na ľudský organizmus. Antioxidanty sú vskutku všade okolo nás.
Dokonalá koruna krásy si nežiada len starostlivosť zvonku, ale aj zvnútra. Na rade sú preto rôzne jedlá, ktoré obsahujú široké spektrum dôležitých živín.
Zdravé srdce, prevencia aterosklerózy, dobre fungujúca štítna žľaza, silnejšia imunita. To všetko prináša do nášho života selén. Avšak pozor, môže byť aj nebezpečný.
Aj vy ste sa už niekedy túžili najesť skutočne do sýtosti bez výčitiek svedomia, ale do plného žalúdka? Tak presne pre vás sa hodí poznať jedlá a suroviny, z ktorých sa nepriberá.
Ako možno zistiť, či máte Hashimotovu chorobu? Dá sa liečiť?
Vzhľadom na dokázaný deficit v SR sa odporúča dopĺňať jednu z nich u pacientov s autoimunitným zápalom štítnej žľazy.
Do dvadsaťpäťky si nemusíme robiť starosti, potom však máme dôvod na vrásky. Aj tie skutočné.
Nárast hmotnosti, ale aj nevysvetliteľný hmotnostný úbytok, vypadávanie vlasov, strata energie a výkyvy nálady - aj to môže mať na svedomí štrajkujúca štítna žľaza.
Patríme medzi krajiny so „selénovým deficitom“. Ale pozor!
Pokiaľ vás vo vyššom veku trápia ťažkosti so srdcom, prinášame dobrú správu. Švédski vedci sa nechali počuť, že poznajú recept na prevenciu týchto komplikácií.
Vedci tvrdia, že s pribúdajúcim vekom chýba ľuďom najmä vitamín D, vitamíny skupiny B1 a B2, minerály horčík, vápnik a stopový prvok selén. Telo bez nich volá o pomoc.
Para orechy nepatria k najlacnejším, ale denne stačí len pár a vaše telo bude krajšie, zdravšie a s dobrou náladou. Brazílsky orech je ako stvorený na chrúmanie počas sychravých jesenných dní.
Poruchy imunity, srdcovocievne problémy a vznik rakoviny sa môže objaviť práve vtedy, ak je tohto minerálu v tele nedostatok.
Ľudia dnes žijú o čosi dlhšie ako v minulosti, ale aj tak sa starnutím stretávajú s chorobami. Tu sú informácie o prvej dvojici z nich, artritíde a osteoporóze.
Ak telu chýbajú dôležité hormóny štítnej žľazy, hovoríme o hypotyreóze. Aké sú príčiny ochorenia? Ako mu predchádzať a ako sa správne stravovať?
Nanočastice selénu dokážu podľa vedcov z Brna ničiť baktérie účinnejšie ako antibiotiká. Poradia si napríklad so zlatým stafylokokom a ďalšími chorobami.