Jedným z pozitívnych príkladov doterajšieho čerpania eurofondov je podpora martinského centra pre biomedicínu. Funguje od roku 2015.
Eurofondy stopku nedostanú ani po roku 2020, keď by už únia mala mať o jedného člena menej. Viac povedala Ľudmila Majláthová zo Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.
Marek Adamov patril k prvým mladým Slovákom, ktorí vycestovali do EÚ na pobyt cez podprogram Európska dobrovoľnícka služba. V roku 1999 tri mesiace pracoval v kultúrnom centre Kulturfabrik v Luxembursku.
K "erasmákom" patrí aj Natália Šubrtová, ktorá ako navádzačka v alpskom lyžovaní vyhrala paraolympiádu. Ako študentka Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici absolvovala v roku 2012 semester na univerzite v Madride.
Program Erasmus tento rok oslavuje 30 rokov. "Erasmákom" zlepšuje jazykovú výbavu a šance na dobrú prácu, ale predovšetkým rozširuje obzory.
So šéfom Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušanom Chrenekom o sociálnom rozmere Európskej únie.
Boli to narodeniny, na ktorých asi ešte nikto nemyslel na dôchodok, hoci EÚ koncom marca oslávila šesťdesiatku.
Kvalitná, korupcii a lobingu odolná štátna správa ako skutočná služba občanom je zjavne témou aj pre oveľa staršie demokracie, ako je slovenská.
Slovensko má veľké rezervy pri tvorbe legislatívy v tom, že sa neposudzujú jej dosahy na podnikateľov, upozorňuje Martin Hošták, hovorca Republikovej únie zamestnávateľov.
Vždy je lepšie požiarom predchádzať, ako ich hasiť. Ak chcú politici prijať nejaký zákon, najskôr by mali mať jasno v tom, či je zákon potrebný.
Starý kontinent by ma staviť na robotiku, ktorá by podľa Európskej komisie mohla vytvoriť až 240-tisíc pracovných miest. Členské štáty pokrývajú 32 percent svetového trhu s robotmi.
Slovenská veda je dlhodobo podfinancovaná, no slovenskí vedci sa často nevedia presadiť ani v súťaži o európske granty.
Európske inštitúcie dlhodobo kritizujú Slovensko za nedostatočnú podporu vedy. Podľa súčasných čísiel dávame na vedu, výskum a inovácie 0,8 percenta ročného HDP.
Viac ako dva milióny nových zamestnancov hľadajú firmy prostredníctvom celoeurópskej databázy voľných pracovných miest.
Na Slovensku v úvode roka rastie zamestnanosť najrýchlejším tempom za posledné dva roky. Postupné oživovanie ekonomiky v EÚ tak čoraz viac zlepšuje život bežných Slovákov.
Európska komisia v priebehu tohto a budúceho roka investuje stovky miliónov eur na vytvorenie pracovných miest priamo na Slovensku.
Slovensko ešte má čo doháňať v zlepšovaní kvality podnikateľského prostredia. V rebríčku konkurencieschopnosti Svetového ekonomického fóra za rok 2013 sa umiestnilo na 78. mieste.
Európska únia chce v európskych krajinách po rokoch škrtov a uťahovaní opaskov opäť naštartovať hospodársky rast a nastúpiť na cestu priemyselnej "renesancie".