Nový most je v porovnaní s predchádzajúcim širší, jeho súčasťou je aj chodník pre chodcov a cyklochodník.
Podľa hovorcu Bratislavskej vodárenskej spoločnosti Petra Podstupku sa podarilo zachytiť znečistenie ešte vo Viedni.
Zásobovanie hlavného mesta vodou nie je ohrozené.
Na riečny ostrov sa bez povolenia nedostanete, vedie naň jediná cesta cez most, okolo strážnika s veľkým psom. Ochrana územia je na mieste.
Na bratislavskom ostrove Sihoť pokračujú Lesy SR so sadením stromov. Ide o pôvodný druh - topoľ čierny.
Štátne lesy ukončili prvé zalesnenie ostrova Sihoť na plochách, kde sa ťažilo drevo, čo sa vtedy stretlo s kritikou ochranárov a verejnosti.
Je úžasné vidieť ľudí, ktorí chránia mestské stromy. No emócie niekedy zahmlievajú fakty. Niektoré stromy treba naozaj vyrúbať.
Proti výrubu stromov či ničeniu riek budú ochranári protestovať symbolicky v piatok, na Deň Zeme, živou reťazou. V Dúbravke sa bude upratovať.
Bratislavský ostrov Sihoť sa môže stať majetkom hlavného mesta. Ministerstvo pôdohospodárstva a Lesy SR ponúkli Bratislave zámenu ostrova za iné lesné pozemky.
Stromy na ostrove Sihoť v Bratislave, ktorý je dôležitým zdrojom pitnej vody a leží v Ochrannom pásme I. stupňa vodárenského zdroja, sa zatiaľ rúbať nebudú.
Štátne lesy plánujú v nasledujúcich rokoch vyrúbať asi polovicu stromov na ostrove Sihoť. Aktivisti hovoria o drancovaní a spúšťajú petíciu. Lesníci to odmietajú.
Obyvatelia ilavského sídliska Sihoť sa len s problémami dostanú do centra mesta. Tí, čo musia ísť peši, majú jedinú možnosť, cez blato a kaluže vody.
Vodné dielo Bratislava - Pečniansky les nie je nový zámer, v rôznych podobách sa objavuje už minimálne 30 rokov.