Lezci si v krásnom horskom prostredí prídu na svoje.
Pod kopou skál sú stále uväznení ďalší ľudia a záchranné skupiny sa k nim pokúšajú dostať.
Dostatok slnka, trochu tieňa, svah a tie správne kamene. Čo ešte potrebujete, keď chcete vybudovať skalku?
Česká príroda ponúka mnohé nečakané miesta, kam sa oplatí vyjsť na výlet. Tu je niekoľko unikátnych skalných atrakcií, ktoré vyzerajú ako z inej planéty či z fantastickej rozprávky.
Zdalo by sa, že tieto hrady aj celé mestečká popierajú zákony gravitácie, ale aj bezpečnosti. Známe upozornenie "toto doma neskúšajte" tu platí stonásobne.
Kto sa chce rozlúčiť s letom, môže sa v piatok 30. augusta a sobotu 31. augusta vybrať na druhý ročník multižánrového festivalu Skaly.
Príroda je najväčšia umelkyňa a jej výtvory dokážu spoľahlivo vyraziť dych. Pozrite si, čo vymyslela a vytvorila zo skál.
Hoci sa cesta pod Strečnom na obed opäť otvorí, riziková zostáva aj naďalej. Pre denník Pravda to povedal Branislav Prelovský z firmy Arcadis CZ, ktorá realizovala sanáciu časti hradného brala.
Pohyb skál v Strečne bude pod podrobnejším dohľadom a geológovia budú informácie dostávať priebežne a online.Umožnia to nové dilatometre.
V raji populárnom medzi horolezcami a skalolezcami – Belských skalách - pribudli mostík cez potok v Belskej doline, tri vyhliadky na vrchole a reťaze.
Po kolosálnej zrážke sa na orbitu Zeme dostalo množstvo materiálu, z ktorého sa časom sformoval Mesiac. Preto sa horniny na Mesiaci a na Zemi tak podobajú.
O celých 700 miliónov rokov hlbšie do minulosti sa posunul dátum, keď sa v atmosfére Zeme objavil kyslík.