Ruská armáda využívala skládku v Chersone na spaľovanie mŕtvol, pravdepodobne svojich padlých. Píšu o tom reportéri denníka Guardian.
Produkcia komunálneho odpadu na Slovensku z roka na rok rastie.
Páchateľ takto podľa polície neoprávnene nakladal s odpadovou vodou, konal v rozpore s ustanoveniami zákona o vodách a spôsobil nebezpečenstvo vzniku značnej škody.
Ministerstvo životného prostredia navrhuje zakázať skládkovanie potravinového odpadu pre veľkoobchody, maloobchody a distribučné spoločnosti.
Uloženie odpadu na skládkach bude postupne stále drahšie. Počas troch rokov sa poplatky výrazne zvýšia.
Tímlíderka liberálov pre životné prostredie Zemanová poukázala na to, že jadrom problému je fakt, že skládka vznikla na majetkovo nevyriešených pozemkoch.
Bratislava rieši problém, kde na jeseň umiestni tisíce ton zmesového komunálneho odpadu.
Pozemky s environmentálnou záťažou bude môcť štát vyvlastniť, poslanci parlamentu v stredu odklepli návrh ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa (Most-Híd).
Rozloha skládky je 4,65 hektára. Je na nej zhruba 120 000 kubických metrov odpadu
Mesto po štyroch rokoch opäť začína bojovať proti snahám vybudovať skládku odpadov na území mesta, ktoré v roku 2013 pozastavilo rozhodnutie Najvyššieho súdu SR.
Bratislavskí poslanci chcú, aby ministerstvo životného prostredia zabezpečilo testovanie podzemnej vody vo Vrakuni, Ružinove a Podunajských Biskupiciach.
Také búrlivé mestské zastupiteľstvo si mesto Trenčín azda ani nepamätá. Poslancov rozhádala skládka, pri ktorej sa zhodli na jej pomenovaní - mačka vo vreci.
Za likvidáciu toxickej skládky z bývalých závodov Juraja Dimitrova v bratislavskej Vrakuni bude zodpovedné Ministerstvo životného prostredia (MŽP).
So sanáciou toxickej skládky vo Vrakuni sa napriek sľubom stále nezačalo. Ľudia preto na problém opäť upozornili protestom. Minister Sólymos sľubuje rýchle kroky.
Obyvatelia bratislavskej Vrakune budú v stredu protestovať pred úradom vlády pre dlhodobo neriešenú toxickú skládku z bývalých závodov Juraja Dimitrova.
Termín, dokedy sa definitívne uzatvorí skládka odpadu v Považskom Chlmci pri Žiline, stále nie je známy.
Odstránenie buriny, zber a odvoz odpadu i vysadenie zelene. To všetko čaká asi päťdesiatročnú čiernu skládku v banskobystrickej lokalite Na Hrbe.
V prípade nelegálnej skládky odpadu v Považskom Chlmci Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) vždy konala hneď, ako to bolo možné v zmysle zákona.
Slovensko chce do dvoch mesiacov uzavrieť skládku odpadu pri Žiline, kvôli ktorej mu hrozí pokuta a denné penále za nesplnenie skoršieho rozhodnutia súdu EÚ.
Slovenská právnička a aktivistka Zuzana Čaputová získala za boj proti pezinskej skládke odpadov Goldmanovu environmentálnu cenu.