Pravidelné záplavy majú pozitívny vplyv na produkciu biomasy a zadržiavanie uhlíka.
Najväčším svetovým producentom fluórovaných uhľovodíkov (HFC) je Čína. Chemické látky sa používajú na chladenie v priemysle.
Vojna na Ukrajine už za rok vyprodukovala emisie zodpovedajúce 119 miliónom ton oxidu uhličitého. To je takmer toľko, ako za rovnaké obdobie vytvorilo celé Belgicko.
Keby človek nepôsobil na klimatické zmeny, planéta by za už začala ochladzovať. Ale pôsobí a otepľuje sa. Čo nás čaká?
Analytik Stanislav Pánis tvrdí, že snaha Európy o uhlíkovú neutralitu je environmentálnym pokrytectvom.
Pravdepodobnosť, že sa svet v nasledujúcich piatich rokoch oteplí o viac ako 1,5 stupňa Celzia, je teraz takmer päťdesiatpercentná.
Topenie večne zamrznutej pôdy v Arktíde, ktoré môže uvoľniť obrovské množstvo skleníkových plynov, ohrozuje nielen miestnu infraštruktúru, ale aj celú planétu.
Súčasné záväzky na znižovanie emisií skleníkových plynov povedú k rastu teploty na Zemi o 2,7 stupňa Celzia do konca storočia.
Koncentrácie skleníkových plynov v atmosfére dosiahli vlani rekordné hodnoty, informovala v pondelok Organizácia Spojených národov.
Rusko je jedným z najväčších producentov skleníkových plynov.
Nemeckým a novozélandským vedcom sa podarilo naučiť kravy močiť do špeciálnej toalety v snahe zamedziť kontaminácii vody a znížiť emisie skleníkových plynov.
Autori novej štúdie, ktorá bola publikovaná v časopise BioScience, varujú, že svet sa blíži ku kritickému bodu klimatických zmien, alebo už tento bod prekročil.
22. apríla si každoročne pripomíname Deň Zeme, a to už viac ako 50 rokov.
O nových cieľoch zníženia emisií skleníkových plynov, ale aj o štarte zberu kuchynského odpadu a ďalších zmenách, ktoré chystá envirorezort, sa denník Pravda porozprával s jeho šéfom Jánom Budajom (OĽaNO).
Emisie skleníkových plynov v 27-člennej EÚ sa vlani medziročne znížili o 3,7 % aj napriek tomu, že hrubý domáci produkt Únie vzrástol o 1,5 %.
Vo štvrtok šéfovia štátov a vlád rokovali aj o brexite a stave rokovaní so Spojeným kráľovstvom o budúcej obchodnej dohode.
Hladina svetového oceánu sa do konca 21. storočia môže zvýšiť takmer o 40 cm, ak bude pokračovať topenie ľadovcov na Antarktíde a v Grónsku v dôsledku pretrvávajúcich emisií skleníkových plynov.
Hromadné vysádzanie stromov do nevhodnej pôdy škodí životnému prostrediu. Stromy zasadené na nesprávnom mieste totiž môžu zvýšiť emisie skleníkových plynov.
RICHARD FILČÁK: Uhlíková neutralita v globalizovanej ekonomike bez pravidiel je ako pokus o kázanie abstinencie v krčme tretej cenovej skupiny.
Súd nariadil vláde znížiť emisie do roku 2020 najmenej o 25 % v porovnaní s úrovňou emisií z roku 1990