Vedeli ste, že nie všetky biele, tučné larvy sú pre záhradu a pestované rastliny problém?
Leto je vrcholom bylinkovej sezóny, no správnu starostlivosť netreba nepodceniť.
Ničia vám zeleninu nepríjemne skákajúce chrobáky? Poradíme vám, ako sa ich účinne zbaviť.
Štebot vtáctva je pre záhradu pridanou hodnotou. V akustickom zmysle spríjemňuje atmosféru a okrem toho je signálom do útoku proti škodcom. Ako prilákať operence a udržať si ich priazeň?
V januári v porovnaní s hlavnou sezónou nie je v záhrade veľa práce. Práve v tomto období však v záujme redukcie budúcich pohrôm môžete podnikať zásahy proti zimujúcim škodcom drevín. Mníšku veľkohlavú nájdete ľahko.
Trávniku môžu škodiť huby, plesne, ale aj drobné živočíchy, ako je hmyz či larvy. Osobitná kapitola je krtko a na kráse tráve nepridávajú ani domáci miláčikovia.
Kto s nimi raz bojoval, ten vie, aké je ťažké, ba priam nemožné vyhnať zo záhrady týchto nenásytných ničiteľov úrody. Ako proti nim zasiahnuť, keď už zlyhali všetky známe zbrane?
Žijú v lesoch, na lúkach aj v mestách, udomácňujú sa v záhradách. Je lienka predátor alebo korisť? Treba sa jej zbaviť alebo ju radšej nechať na rastlinách spokojne nažívať?
Horúce letné dni nie sú práve vhodným obdobím na náročné záhradné práce. Vyprahnutá záhrada si teraz pýta najmä vodu. Dôležité je aj odstraňovanie buriny, kosenie trávnika a hnojenie.
Zelenina potrebuje vo všeobecnosti kvalitnú pôdu, dostatok svetla a vlahy. No aj pri najlepšej starostlivosti sa stane, že ju napadnú škodce a choroby.