Škodcovia, vtáctvo ani hmyz nemajú šancu ničiť vám úrodu, keď ju dobre ochránite. Spoľahlivé riešenie je jednoduché.
Glejotok je častý úkaz na ovocných stromoch, pričom sa objavuje najmä na kôstkovinách. Pre strom môže mať vážne následky. Ako vzniká a ako mu zabrániť?
Pestovatelia ovocných stromov sa stretávajú s mnohými problémami, ktorým sa dá predísť správnou starostlivosťou o tieto dreviny.
Vyvýšené záhony majú niekoľko výhod. Vyzerajú stále upravene, pri práci na nich vás nebolí chrbát a tvoria pomerne spoľahlivú bariéru, ktorá bráni prenikaniu škodcov k rastlinám.
Keď sa raz rozhodnete pre úžitkovú alebo okrasnú záhradu, napriek celkovému ekologickému nastaveniu jednoducho nemôžete tolerovať škodcov. Slimáky patria k najobávanejším. Ako sa ich zbaviť?
Fungujúcich receptov na ekologickú ochranu záhonov pred škodcami nikdy nie je dosť. Vyskúšajte v úžitkovej i okrasnej záhrade postrek na báze cesnaku a mäty.
Žihľava či pŕhľava, je jedno, ako ju nazvete. Podstatné je, že ide o jednu a tú istú bylinu, ktorú stále vnímame ako burinu, a pritom ju možno označiť za jednu z najužitočnejších rastlín vôbec.
Jeho prítomnosť zbadáme väčšinou až vtedy, keď je už neskoro. Ako účinne zasiahnuť proti roztočcovi v záhrade?
Medzi najčastejšie choroby a škodcov zemiakov patria pásavka zemiaková, pleseň zemiaková, ale aj suchá či mäkká hniloba hľúz. Ako účinne bojovať s chorobami a škodcami zemiakov?