Byť účastníkom dopravnej nehody alebo škodovej udalosti nie je nič príjemné. Spísali sme pre vás praktický manuál, ako pri nehode v zahraničí postupovať.
Medzi dopravnou nehodou a škodovou udalosťou je zásadný rozdiel. Ako postupovať, aby ste sa nedostali pokutu, vyhli sa trestnému stíhaniu a neprišli o vodičský preukaz?
Zaujímavá štúdia CarVertical, ktorá vychádza z analýzy histórie státisícov vozidiel, vnáša svetlo do málo známej oblasti trhu ojazdených áut.
Rozdiel medzi dopravnou nehodou a škodovou udalosťou je zásadný a platí, že pri škodovej udalosti netreba volať políciu. Ale je to naozaj tak?
Sneh, mráz, ľad a námraza na cestách, chodníkoch či budovách – typické zimné podmienky sú každoročne spojené s mnohými rizikami. Ponúkame prehľad tých najčastejších zimných ako aj tipy, ako postupovať v prípade, ak sa vám udalosť stane.
Na prelome jesene a zimy čelia motoristi aj chodci rizikám spojeným s hmlou, dažďom, tmou alebo zvýšeným pohybom zvierat na ceste. Prinášame odporúčania, ako predchádzať problémom a škodám.
Našli ste si na parkovisku či ulici auto, ktoré niekto poškodil pri parkovaní? Ako nájdete vinníka, ak vám nenechal ani len lístok za stieračom? Kto vám zaplatí škody?
Nehodu bez zranení budú môcť účastníci po novom riešiť bez asistencie polície. Aj keď škoda bude veľká.
Až na tri roky väzenia môžu odsúdiť toho, kto z nedbanlivosti spôsobil pri dopravnej nehode smrť inej osobe. Vylúčený nie je ani vyšší trest.
Ak sa už dopravná nehoda alebo škodová udalosť stane, treba vedieť, čo robiť, aby následky neboli až fatálne.
Ohlasuje sa škodová udalosť policajtom? Kedy tak urobiť a v akom prípade vypisujete ako účastníci dopravnej nehody len tlačivo o nehode?
Dovolenkárov prekvapila koza , ktorej súperom boli dvere zaparkovaného auta.