Prezident Botswany "nie nebude brať ako odpoveď".
"Tie sendviče a hranolky nám asi zachránili život."
Je to najväčší vianočný darček, Tembo má 37 rokov, váži 5 ton a meria približne 3 metre v kohútiku.
Jednou z radostí remeselnej výroby ginu je privoniavanie k vonným bylinám, ovociu a semenám používaným na prípravu tohto aromatického alkoholického nápoja.
Nový druh pravekého obrieho nosorožca sa podarilo objaviť vedcom v severozápadnej Číne.
Vedci prišli s novým nástrojom v boji proti vymieraniu populácie slonov v Afrike a vyvinuli spôsob, ako presne spočítať množstvo zvierat na jednotlivých miestach kontinentu vďaka snímkam z družice.
Slon Kaan, ktorého držali v zoologickej záhrade v Islamabáde a vyslúžil si prívlastok najosamelejší slon na svete, pricestoval do Kambodže.
Údolie slonov je najrozsiahlejší a najdrahší areál v takmer 90-ročnej histórii pražskej zoo. A túto jar sa tu narodili dve malé sloníčatá - absolútny ťahák najmä pre malých návštevníkov!
Zákaz poľovačiek na slony platil v Botswane od roku 2014. Podľa vlády už však viac nie je potrebný.
Na Srí Lanke zahynulo v roku 2019 až 361 slonov, čo je najvyšší počet od roku 1948, keď Srí Lanka nadobudla samostatnosť.
Slony uhynuli v dôsledku vyhladovania. Túto africkú krajinu sužuje extrémne sucho.
Splašené zviera rozohnalo ľudí a pošliapalo niekoľko tanečníkov a prizerajúcich sa zvedavcov.
Slon je jedno z najobdivovanejších a najobľúbenejších zvierat. Má sympatický vzhľad, výbornú pamäť, láskyplne sa stará o mláďatá...
Slon je považovaný za najsilnejšie zviera na svete. Človek oproti nemu pôsobí ako bezbranný mravec. V bojnickej ZOO to ale nie je úplne tak. Pozrite si video TV Pravda.
Takto o rok sa bojnické slonice, ktoré sú jediné na Slovensku, budú môcť poprechádzať po novom výbehu plnom zelene.
Toto je 3. diel zo 16 redaktorky Pravdy a blogerky na "Sri Lanka by Bianka", ktorá bola po piatykrát na Srí Lanke, kde prešla 1900 km dlhý okruh.
Voľne žijúce slony africké v priebehu 24 hodín spia iba dve hodiny, väčšinou v noci. S odkazom na štúdiu juhoafrických vedcov o tom informoval web BBC.
Pytliaci majú pri slonoch záujem iba o kly. No kenského podnikateľa Johna Matana zaujíma to, čo vychádza zo zadnej časti zvietaťa. Zbiera sloní trus, ktorý potom premieňa na kvalitný papier.
Papier zo slonieho trusu vyzerá inak v zime ako v lete, záleží totiž na tom, čo slony jedia. Zimný papier má preto výraznejší vzor než ten letný.
Keď zahynul najslávnejší srílanský slon Rádža, v krajine bol vyhlásený deň smútku. Je to jediný vypchatý slon na svete, ktorý má vlastnú sklenú vitrínu.