V ostatných rokoch už nie je možné hovoriť o ich rozvoji, no dnes ani o ich dôstojnom prežití či prežití vôbec, reaguje Slovenská rektorská konferencia.
EMIL VIŠŇOVSKÝ: Obe strany zhodnú, že je potreba zmeny systému riadenia vysokých škôl, v ktorom je veľa problémov. Tie navrhoval riešiť už dokument Učiace sa Slovensko.
IGOR DANIŠ: Naši politici si často mýlia vzdelanie, výskum a vedu. Z toho potom plynie ich chabé postavenie v slovenskej spoločnosti a malý kus koláča odkrojený politikmi z verejného rozpočtu.
JOZEF HVORECKÝ: Je až neuveriteľné, koľko poloprávd sa podarilo vtesnať profesorovi Marianovi Peciarovi, predsedovi Akademického senátu Slovenskej technickej univerzity, do rozhovoru v denníku Pravda.
Záverečné štátne skúšky absolvujú študenti aj pri mimoriadnych opatreniach, naznačili po stretnutí s ministrom školstva Branislavom Gröhlingom rektori vysokých škôl.
Podľa rektorskej konferencie, "je dôležité, aby štátni predstavitelia Slovenskej republiky v každej situácii uplatňovali demokratické princípy a naďalej chránili základné ľudské práva a slobody občanov".
Desať miliónov eur a rovnaká suma, ktorá má byť na internáty vyčlenená v prípade pozitívneho hospodárskeho rastu slovenskej ekonomiky v druhom polroku, je nízka.
Na čele Slovenskej rektorskej konferencie bude stáť v najbližších dvoch rokoch znova rektor Technickej univerzity vo Zvolene Rudolf Kropil.