Vzhľadom na situáciu v slovenskom zdravotníctve mnohí lekári podľa onkologickej pacientky rezignovali a niektorí sa stali surovými.
Projekt OnkoAsist má skrátiť pacientovi s podozrením na rakovinu cestu k liečbe z vyše 160 dní na 60.
Matovič podľa politológa opäť hazardoval so zdravím obyvateľov a z rokovaní podľa neho odišiel, pretože nevie ustúpiť.
MARIÁN REPA: Odjakživa platí, že je lepšie byť bohatý a zdravý ako chudobný a chorý. Lenže situácia v zdravotníctve na Slovensku zašla tak ďaleko, že čoskoro nebude mať kto ošetrovať pacientov – ani tých bohatých.
Pred dvoma týždňami podalo 1 948 nemocničných lekárov hromadnú výpoveď. Medzičasom ich počet narástol na viac ako 2,1 tisíca.
BRIGITA SCHMÖGNEROVÁ: To, že slovenské zdravotníctvo dožilo do roku 2022, je takmer zázrak. Už prvé kroky jeho „transformácie“ vstupom súkromného sektora pripomínali Klondike.
MARIÁN REPA: Žabomyšie vojny v koalícii už okrem samotných aktérov takmer nikoho nezaujímajú. Popri zdražovaní však ľudí trápia oveľa viac predlžujúce sa čakacie lehoty na operácie.
MARIÁN REPA: Zástupcovia lekárov a predstavitelia vlády sa opäť nedohodli. Je päť minút po dvanástej, no nik z kompetentných akoby si to neuvedomoval. Hrozí, že na jeseň nebude mať kto ošetrovať pacientov.
Šéf LOZ: Takto to nefunguje nikde inde v Európe, len na Slovensku.
Ambície musia podľa šéfa rezortu zdravotníctva ísť "ruka v ruke s pokorou a odbornosťou", na ktorých podľa neho zdravotníctvo stojí.
Lekári chcú dať výpovede, ak sa nezlepšia ich podmienky a nebude sa riešiť mimoriadne vážna situácia v slovenskom zdravotníctve.
ALENA KREMPASKÁ: Pamiatka zosnulých je azda vhodný deň pripomenúť si aj obete pandémie.
ALENA KREMPASKÁ: Ako jediní na svete sme ľudí donútili k testovaniu iba preto, aby Matovič nevyšiel na posmech.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Lekárov a zdravotníkov je málo a vôbec by nebolo čudné, keby ich po skončení alebo zlepšení pandémie bolo ešte menej.
Bývalá ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská to povedala na konferencii tieňových ministrov zdravotníctva.
PETER JAVŮREK: Verejné zdravotníctvo sa rozpadávalo ako tie Rázsochy. Okrem názvu a možno zopár málo ambulancií verejného zdravotníctva neostalo takmer nič.
Tomáš Drucker v tretej vláde Roberta Fica riadil ako nominant Smeru rezort zdravotníctva.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Všeobecnej zdravotnej poisťovni chýbali zmluvy so súkromnými spoločnosťami. Nie sú zmluvy, nie sú peniaze, pomôž si sám, aj Boh ti pomôže.
Lavínu kritiky adresovala nemocnici na bratislavských Kramároch mladá žena. Tvrdí, že lekári zbabrali zákrok, ktorý tam podstúpil jej priateľ.
Čakanie na obhliadajúceho lekára po nehode, ale aj pri inej smrti mimo nemocnice, môže trvať hodiny. Takýchto prípadov je po celom Slovensku veľa.