Zamestnanci správy národného parku odstraňujú stromy zatiaľ v najvyššom stupni ochrany.
Pre lepšie prepojenie regiónu a Slovenského raja bude počas víkendov premávať jeden pár zrýchlených vlakov v úseku Banská Bystrica - Mlynky. Dva páry zrýchlených vlakov pôjdu z Banskej Bystrice do Margecian počas víkendov a denne cez letnú sezónu.
Zákutia Slovenského raja sú prístupnejšie aj pre návštevníkov, ktorí sa do regiónu vyberú na bicykli.
Aj keby sa procesy ukončili v najbližšom období, spúšťať lanovku v zimnom období nechcú.
Je to veľký prínos pre cyklistov, okrem iných výhod sa im o pár kilometrov skráti trasa napríklad smerom do Spišskej Novej Vsi.
Ochranári vyjadrili vďaku všetkým, ktorí požiar spozorovali a včas nahlásili.
Po napínavom zápase a odkladoch sa začala reforma národných parkov, jedna z najzásadnejších zmien, aké sa v ére samostatnej republiky dotýkajú krajiny.
Ide o zážitkovú cestu, ktorá spája fyzickú aktivitu, odpočinok i históriu miestnej lokality v okolí Marcelovho hradu.
Žlť a oranž opadaných smrekovcov oblizuje topánky. Na prelome tisícročí pod Krompľou v Slovenskom raji zúril obrovský požiar. Z popola sa vyšvihol nádherný les.
V posledných rokoch rastie v regióne aj záujme o horskú cyklistiku.
Turisti ich objavili pod Tomášovským výhľadom.
Slovenský raj ponúka nespočetné množstvo trás nielen pre turistov ale aj pre cyklistov.
Najviac ľudí bolo na prímestských, dostupných, bezpečných lokalitách a krátkych chodníkoch - Tomášovský výhľad, Stratenská píla, Prielom Hornádu.
Horská služba minulý týždeň uzavrela rokliny v Slovenskom raji pre nadmerne vysokú hladinu vody v súvislosti s dlhotrvajúcim dažďom.
Dvanásťročný chlapec z Ukrajiny spadol približne 12 metrov zo skaly pri Dúhovom vodopáde v Slovenskom raji.
Prevádzka lanovky bola pre technickú nespôsobilosť ukončená v roku 2012.
Slovenský raj sa premenil na obrovské smetisko. No vďaka viac ako stovke dobrovoľníkov sa podarilo vyčistiť brehy Hornádu v dĺžke 15 kilometrov.
Veľká časť odpadu sa do národného parku dostáva z obcí pri Hornáde.
Myšlienkou je využitie potenciálu Letanovského mlyna. Vybudovanie ferrat by podľa navrhovateľov prispelo aj k spoznávaniu bohatstva Slovenského raja.
Kde sa skrýva to najpestrejšie, najbohatšie miesto na Zemi, na ktorom rastie najviac druhov rastlín? Asi málokto by čakal, že to budú Kopanecké lúky v Slovenskom raji.