Nedávne odstúpenie rakúskej ministerky práce Aschbacherovej opäť otvorilo tému plagiátorstva a autorských práv. Čo je plagiátorstvo a čo zaň hrozí?
ROBERT ŽANONY: Keď šéfovia Twitteru, Facebooku a spol. vypli účty Donalda Trumpa, asi si ešte neuvedomovali, že si tým „strelili do nohy“. Dnes je už viac či menej isté, že regulácia ich neminie.
O tom, ako sa nenechať ľahko okradnúť, sa denník Pravda rozprával s odborníkom na sociálne siete Michalom Draganom.
Obťažovanie, posielanie chúlostivých fotografií či zneužívanie intímnych informácií o ženách.
Japonské médiá a sociálne siete zaplavili správy o jasne žiariacom meteore, ktorý osvetlil oblohu nad západným a stredným Japonskom. Informovala o tom agentúra AP.
Raketovou rýchlosťou rastú počty seniorov, ktorí čoraz častejšie využívajú výhody sociálnych sietí. Prinášajú úľavu od stresu, väčšiu socializáciu a sú pomocou aj v časoch korony.
LÍVIA ČERNICKÁ: Žijeme vo vyhrotených časoch, keď je veľmi dôležité najskôr premýšľať a až potom si pustiť jazyk na špacír.
Robert ŽANONY: Predstava, že bezhraničná sloboda toku informácií a prepojenia ľudí prispeje k rozširovaniu poznania a spolupráce, sa ukázala ako hlboká ilúzia.
IVAN HOFFMAN: Tak ako rastie vplyv globálnych sociálnych sietí, silnie aj kritika ich neraz kontroverzného obsahu. Ide o obmedzovanie slobody slova a neprípustnú cenzúru?
Surfovanie po internete nie je podľa nových výskumov cudzie ani starším ľuďom. Ako vplýva na ich psychiku?
MICHAL HORSKÝ: Sociálne siete tvoria čoraz väčšiu súčasť našich životov. Od komunikácie cez čítanie spravodajstva až po bezduché prokrastinovanie. Možností, ako na nich tráviť dlhé chvíle, je nespočet. Uvedomujeme si však cenu, ktorú za to platíme?
Kontroverzia a emócie kraľujú sociálnym sieťam. Počet ich používateľov stúpa, niektorí politici sa snažia tento fakt využiť vo svoj prospech a zviditeľniť sa.
Sociálne siete so sebou prinášajú aj veľké riziká. Najviac ohrozenými sú práve deti a tínedžeri.
ANDREJ MATIŠÁK:Pandémia spomalila život vo väčšine krajín planéty. Výrazne zasiahla aj do politického diania. Viaceré štáty v posledných mesiacoch rušili rôzne voľby, ale postupne sa k hlasovaniu vracajú.
Mnohí seniori pociťujú v čase izolácie a udržiavania akéhosi fyzického dištancu od ostatných pocity osamelosti. Na pomoc prichádzajú aj sociálne siete.
Prípad sa dostal na súd po tom, ako žena odmietla zmazať fotografie vnúčat, ktoré zdieľala prostredníctvom sociálnych médií, napriek tomu, že ju o to niekoľkokrát požiadala matka detí.
Prišli ste o prácu alebo len uvažujete o budúcnosti? Chceli by ste byť sama sebe šéfkou? Potom je tento článok práve pre vás.
Aktuálna situácia, v rámci ktorej mnohí ľudia po celom svete zostali pracovať z domu, má zaujímavé sprievodné javy. Aké?
Po dlhej a nákladnej kampani dosiahli Bretónci to, že sa ich vlajka dostala na oficiálny zoznam emoji - hoci zatiaľ len na skúšobnú dobu.
Pomáha proti vírusu cesnak či dym z pyrotechniky? Treba sa obávať balíkov z Číny? Svetová zdravotnícka organizácia spustila informačnú kampaň, aby zabránila dezinformáciám.