Štvrtok 18. február 2021 sa môže v geológii a paleontológii zapísať zlatým písmom. V tento deň na povrchu Marsu úspešne pristála sonda Perseverance, familiárne nazvaná Percy.
Čínska vesmírna agentúra zverejnila v piatok videozáznam zhotovený sondou Tchien-wen-1, ktorá v stredu úspešne vstúpila obežnú dráhu Marsu.
Sonda Amal (Nádej) Spojených arabských emirátov dnes dorazí k Marsu a mala by byť navedená na obežnú dráhu.
Sovietsky zväz si mohol 3. februára 1966 pripísať ďalšie čiastkové víťazstvo nad Spojenými štátmi v súboji o nadvládu vesmíru.
Sonda OSIRIS-REX americkej vesmírnej agentúry NASA po úspešnom splnení misie s dopravou vzoriek z planétky Bennu na Zem asi zamieri k ďalšiemu cieľu.
Čínska kozmická loď Čchang-e 5 začala v nedeľu trojdňový návrat z obežnej dráhy Mesiaca na Zem, kam má doručiť vzorky hornín z lunárneho povrchu.
Čínska sonda Čchang-e 5 vo štvrtok začala svoj návrat z Mesiaca na Zem, kam má dopraviť vzorky hornín z mesačného povrchu.
Misia sovietskej sondy s názvom Venera 9, ktorá bola z kazašského Bajkonuru vypustená pred 45 rokmi, 22. októbra 1975, drží dvojitý primát vo výskume planéty Venuša.
Vesmírna sonda BepiColombo, ktorá od roku 2018 putuje k Merkúru, sa priblížila k Venuši na vzdialenosť 10 720 kilometrov.
V septembri 1970 zaznamenal sovietsky vesmírny výskum jeden zo svojich výrazných úspechov.
Európska vesmírna agentúra (ESA) zverejnila prvé vydarené snímky Slnka zhotovené jej novou sondou Solar Orbiter.
Čínska lunárna misia Čchang-e 4 odhaľuje, čo sa nachádza pod povrchom odvrátenej strany našej prirodzenej družice. Sonda skúma vnútro Mesiaca až do hĺbky niekoľko desiatok metrov.
Technici to nepovažujú za vážny problém.
Seizmická aktivita Červenej planéty je väčšia ako napríklad na Mesiaci.
Nová štúdia Národného výskumného centra so sídlom vo Francúzsku ukazuje, že voda z Marsu mizne rýchlejšie, než sa predpokladalo.
Inžinieri americkej vesmírnej agentúry NASA sa snažia obnoviť normálne fungovanie sondy Voyager 2, ktorá už druhý rok putuje medzihviezdnym priestorom.
Teleskop TESS amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) objavil relatívne blízko Slnečnej sústavy planétu veľkosťou podobnou Zemi, ktorá obieha okolo svojej hviezdy TOI 700 v takzvanej obývateľnej zóne.
Pred rokom, 3. januára 2019, úspešne pristála čínska sonda Čchang-e 4 prvýkrát v histórii letov do vesmíru na odvrátenej strane Mesiaca.
Začiatkom novembra minulého roka dosiahla americká sonda Voyager 2 ako druhý ľudský aparát po "jednotke" hranice našej slnečnej sústavy a vstúpila do medzihviezdneho priestoru.
Sonda, ktorá skúmala asteroid Ryugu, by sa mala vrátiť koncom roka 2020.