Cestovanie býva únavné, niektoré lety sú skoro ráno alebo neskoro v noci, a tak sú pasažieri unavení. Zdriemnuť si hneď po boardingu však nie je dobrý nápad.
Prečo sa budíte presne o 3:00 ráno? Vedci majú odpoveď, ktorá vás prekvapí, no niektorí hovoria aj o „hodine diabla“.
Neurológovia varujú: Každodenné návyky ako skrolovanie na mobile či zlý spánok môžu potichu poškodzovať váš mozog.
Či už patríte k sedmospáčom, alebo si na dlhý spánok nepotrpíte, pokojný nočný oddych je dôležitý pre naše zdravie.
Budíte sa unavení aj po dlhom spánku? Vedci odhalili prekvapivé dôvody, ktoré ničia váš odpočinok. Toto sú hlavné príčiny rannej únavy.
Ukazuje sa, že spať s láskou v jednej posteli, zvyšuje celkovú pohodu vo vzťahu a zlepšuje aj spánok. Ak chcete poznať tajomstvo, ako pomôcť vášmu vzťahu aj spánku, určite čítajte ďalej.
Prestaňte vnímať sex ako plnenie si manželských povinností a nejakú povinnú jazdu partenrstva. Pozrite sa na milovanie ako na zdroj potešenia, zdravia, rozkoše a príjemných pocitov. Stačí zmena optiky a zrazu pochopíte, že sex je to najlepšie, čomu sa môžete vo dvojici oddávať. Máme pre vás hneď niekoľko tipov, prečo si ho dopriať viac ráz do týždňa.
V niektorých kultúrach je bežné spať aj počas dňa. Vedci argumentujú, prečo by sme mali poobedňajšiu siestu zaradiť do dennej rutiny v práci všetci.
Dospelému človeku sa odporúča osem hodín spánku, aby stihol načerpať fyzické aj psychické sily. Dostatočný počet hodín však nie je jediný kľúč, aby ste sa nebudili bez energie.
Zaujímavý rebríček ukazuje, v ktorých krajinách sa spí viac a kde sú obyvatelia ochudobnení o cenné minúty odpočinku.
Mnoho ľudí si myslí, že s pribúdajúcimi rokmi potrebuje menej spánku. To však nie je pravda.
S prechodom zo školy do zamestnania sa môže náš život radikálne zmeniť. Často ide o zmeny, ktorých následky na zdraví znášame celý život.
Ak máte problémy so spánkom, možno to súvisí s typom vášho zamestnania. Ktoré práce sú rizikové a berú nám sladké sny?
Nezvyčajne vysoké teploty narušujú odolnosť mozgu a tým rastie náchylnosť na neurologické ochorenia. Rastie riziko mŕtvice aj epilepsie.
Problém so spánkom prichádza väčšinou v staršom veku.
Máte problém zaspať a netušíte prečo? Kvalita spánku závisí od mnohých faktorov, o ktorých možno ani netušíte. Otestujte svoje vedomosti a zistite, či si nevedomky neškodíte.
Neviete zaspať a stále sa v noci prehadzujete v posteli? Zistite, čo vám bráni v oddychu, a naučte sa, ako konečne dosiahnuť kvalitný spánok, po ktorom tak túžite.
Lekári bijú na poplach pre rýchlo sa šíriaci trend. Nová metóda sľubujúca lepší spánok môže byť nebezpečná pre vaše zdravie a nie je podložená vedeckými dôkazmi.
Vstávať a zaspávať by sme sa mali snažiť v rovnakom čase. Nepravidelný spánkový režim nám môže privodiť infarkt či mŕtvicu.
Upokojujúce účinky majú niektoré rastliny a výťažky z nich. Používajú sa vo forme tabliet alebo čajov, a to buď samostatne alebo v kombináciách.