Najvyšší súd USA odobril zákon, na základe ktorého bude v Spojených štátoch zakázaná aplikácia TikTok.
Oba tímy čaká o tri dni vzájomný zápas.
Ponorku, ktorá zmizla v roku 2017, našli až po roku potopenú vo veľkej hĺbke.
Firme hrozí pokuta až 3,75 milióna eur, niektorým obvineným až desať rokov väzenia.
IGOR GREXA: Dnes treba vystopovať trajektórie ľudí: s kým sa stýkali, kedy, kde, prečo. Štát už vie o občanoch veľa, preto cíti prirodzenú potrebu dozvedieť sa ešte viac.
Viete, ktoré krajiny špehujú svojich občanov najviac, a ktoré naopak najmenej? Na čele je Čína, Írsko naopak sleduje ľudí najmenej.
Prostredníctvom aplikácie vláda pretláča oficiálne správy a predstavy.
Vyhľadávač DuckDuckGo sprístupnil mobilnú aplikáciu a doplnok do prehliadača, ktoré vám prezradia, či vás webové stránky špehujú.
Americký prezident podpísal zákon, ktorý predlžuje právomoci Národnej bezpečnostnej agentúre NSA pri monitorovaní internetu a jeho používateľov.
Poľská polícia, podriadená konzervatívnej vláde, špehuje opozičných politikov a občianskych aktivistov, tvrdí opozičný denník Gazeta Wyborcza.
Poskytovatelia internetu budú môcť predávať históriu navštívených stránok tretím stranám. Súhlas užívateľov nepotrebujú.
Americká firma Vizio zbierala údaje z 11 miliónov televízorov a sledovala návyky užívateľov. Dáta potom predávala tretím stranám.
Podniky, ktoré môžu odpočúvať hovory zamestnancov cez mobilné telefóny? Telefón, ktorý priradí meno ku každej tvári? Tieto dve novinky nie sú v Rusku sci-fi.
Microsoft spolu s ďalšími firmami bude svojich užívateľov upozorňovať, ak sa o ich online účty zaujímajú vládne inštitúcie.
Pred režimom sa neskryjete. V Severnej Kórei vynašli spôsob ako vystopovať tvorcov alebo šíriteľov dokumentov s nevhodným obsahom.
Pomocou špeciálnych súborov cookies Facebook sleduje aktivitu svojich užívateľov. Údaje však zbieral aj o ľuďoch bez registrácie.
SIS sa objavila vo zverejnených dokumentoch talianskej firmy, ktorá dodáva špehovacie softvéry viacerým tajným službám. SIS údajne chcela získať jej produkty.
Organizácii Wikimedia Foundation prekáža rozsah a spôsob, akým americké vládne agentúry špehujú užívateľov na internete.
Lokalizovať užívateľa smartfónu je možné nie len pomocou GPS alebo Wi-Fi. Vedcom už stačia aj obyčajné informácie o používaní telefónu.
V nových počítačoch od Lenova sa nachádzal softvér, ktorý užívateľom zobrazoval cielenú reklamu. Špehoval aj zabezpečenú komunikáciu.