Ministerstvo údajne spozorovalo v okolí ostrova za uplynulých 24 hodín aj 12 čínskych vojenských lietadiel a sedem bojových lodí.
Irán v nedeľu vypustil na obežnú dráhu tri satelity pomocou nosnej rakety Símorgh, ktorú vyvinulo ministerstvo obrany.
Čína tvrdí, že vypustená družica bude pozorovať záhadné prchavé predmety vo vesmíre.
Pchjongjang je pripravený označiť americké špionážne družice za primárny cieľ ničenia.
Krajina plánuje do konca roku 2025 vypustiť štyri ďalšie špionážne satelity, aby mohla lepšie monitorovať aktivity susednej Severnej Kórey.
Cieľom zmluvy bolo znížiť napätie, ktoré panovalo na Kórejskom polostrove. To však v poslednom období opäť eskaluje.
Nie je však isté, či družica skutočne funguje.
Satelit po dokončení „procesu jemného dolaďovania“, ktorý potrvá sedem až desať dní, začne vraj oficiálne fungovať 1. decembra.
Vyslanie špionážneho satelitu prišlo o jeden deň skôr, ako sa očakávalo.
Juhokórejská armáda naznačila, že Soul by mohol pozastaviť mierovú dohodu medzi Južnou a Severnou Kóreou a obnoviť letecký dohľad v prvej línii ako odvetu za vypustenie satelitu.
Predpokladá sa, že KĽDR je práve v záverečnej fáze príprav na tretí pokus o vypustenie špionážneho satelitu.
Najvyšší severokórejskí predstavitelia sľúbili, že sa uskutoční druhý pokus o vypustenie špionážnej družice, keď sa ten prvý koncom mája nepodaril.
Správa o dokončení satelitu prišla len niekoľko dní po teste nového typu medzikontinentálnej balistickej strely na pevné palivo.
Ruské ministerstvo obrany sa pochválilo, že sa mu v pondelok v noci podarilo úspešne vypustiť špionážny satelit na obežnú dráhu. Prísne tajný satelit vyniesla na obežnú dráhu raketa Sojuz 2.1 z kozmodromu Pleseck.
Izraelské ministerstvo obrany v stredu večer oznámilo, že na obežnú dráhu vypustilo novú sledovaciu družicu s označením Ofek 10.