Nielen politické vraždy, ale aj hackerské útoky či sabotáže. To všetko má vraj na svedomí špeciálna jednotka ruskej vojenskej rozviedky GRU známa pod označením 29155.
Je to v súlade nového prístupu spravodajských služieb k verejnosti
Za veľkým požiarom, ktorý v máji zničil berlínsku fabriku zbrojárskeho koncernu Diehl, by mohla stáť ruská tajná služba. Cieľom malo byť prerušenie dodávok zbraní na Ukrajinu.
Vystavuje exponáty, aké nikde inde neuvidíte, ale nemá otváracie hodiny. Väčšina jeho expozícií, tak ako sama spravodajská služba, podlieha totiž utajeniu a nie je určená pre verejnosť.
Podľa ministra obrany sa cudzie spravodajské služby takto snažia ovplyvňovať dianie na Slovensku.
Súd v Kolíne nad Rýnom v rozsudku konštatoval, že vo vnútri strany badať dostatok indícií o skutkoch, ktorú sú v rozpore s nemeckou ústavou.
PETER TAKÁČ: Západné spravodajské spoločnosti a mediálne domy podsúvajú verejnosti predstavu o nevyhnutnosti vojny s Ruskom v takej intenzite, akoby sa už začala.
Navrhovaný zákon vyžaduje od Facebooku či Googlu, aby platili za austrálsky spravodajský obsah.
O Slovensko prejavovali záujem aj spravodajské služby Číny, uvádza tiež správa SIS za rok 2018.
Dvaja ruskí spravodajskí dôstojníci a dvaja čiernohorskí opoziční politici sú medzi trinástimi odsúdenými, ktorým súd v Podgorici dnes vymeral tresty väzenia za účasť na pokuse o štátny prevrat.
Súd vo Washingtone odsúdil Butinovú za "sprisahanie s cieľom nezákonne pracovať pre vládu Ruskej federácie".
Bývalého dôstojníka americkej CIA zadržali na základe obvinenia z protizákonného prechovávania utajených informácií vojenského charakteru.
Parlament schválil balík protiteroristickej legislatívy, poslanci normy prijímali v skrátenom legislatívnom konaní. Za bolo 78 poslancov.
Slovensko potrebuje podľa Martina Fedora moderný zákon o spravodajských službách, je rád, že Slovenská informačná služba ustúpila tlaku opozície a verejnosti.
Slovenské spravodajské služby navrhujú prelomenie mlčanlivosti svojich príslušníkov, čím reagujú aj na podnety k novému návrhu zákona o tajných službách.
Predseda parlamentného výboru na kontrolu činnosti vojenského spravodajstva Martin Fedor upozorňuje na kompetenčný posun v navrhovanom novom zákone o spravodajských službách.
Tajní v roku 2012 monitorovali snahy deštrukčných siekt a náboženských spoločenstiev o získanie vplyvu v štátnej a súkromnej sfére.
Premiér Fico na otázku novinárov, či Slovensko nepatrí medzi krajiny nadmieru sledované spravodajskými americkými službami, túto možnosť nevyvrátil.