Viac šedín znamená vážny problém so srdcom, prekvapujú vedci. Sfarbenie pokrývky hlavy je podľa nich jasnou správou aj a zdravotnom stave muža.
Mať krvný tlak pod kontrolou je dôležité. Hypertenzia je zodpovedná za 54 % prípadov mozgovej príhody a 47 % infarktov.
Svetová zdravotnícka organizácia WHO odporúča hýbať sa týždenne 150 minút. Nie pre všetkých je to však jednoduché...
Cholesterol je tuk a podobne ako ďalšie mastné látky nie je rozpustný v krvi. Prenášajú ho špeciálne bielkovinové nosiče nazývané lipoproteíny.
Vzťah k pohybu si vytvárame už od detstva a pokiaľ nás rodičia k pohybu neviedli, môže byť v dospelosti utrpením.
Označenie „tichý zabijak“ sa dáva vysokému krvnému tlaku. Ochorenie na seba neupozorňuje, zakráda sa nepozorovane a bezbolestne. A potom udrie. Ako si s ním poradiť?
Minimálne tretina Slovákov má zvýšené hladiny cholesterolu. Dlhodobo vyššia hladina môže spôsobiť vážne zdravotné problémy, aj poruchy erekcie.
Starnutie je prirodzený fyziologický proces. I napriek tomu, že pre väčšinu z nás pribúdajúce „krížiky“ predstavujú akéhosi strašiaka, opak môže byť pravdou.
Ako by mal vyzerať vzorový jedálny lístok?
Srdcovo-cievne ochorenia sú najčastejšou príčinou úmrtí nielen na Slovensku, ale aj v Európe. Jedným z hlavných dôvodov je zlý cholesterol, ktorý upcháva cievy.
Podľa amerického výskumu mesiac narodenia napovedá o našom zdravotnom stave viac, ako sme si mysleli.
O fibrilácii predsiení nemusíte ani vedieť, môžete ju mať roky. Len odrazu krvná zrazenina vyletí zo srdca do mozgovej tepny - vznikne mozgová porážka. A tá zabíja.
Na srdcovocievne ochorenia v roku 2017 umrelo na Slovensku takmer 24-tisíc ľudí, na onkologické vyše 13-tisíc ľudí.
Existuje viacero príznakov problémov so srdcovým svalom, pri ktorých je treba zbystriť pozornosť.
Najmä vo vyššom veku je podceňovanie vysokého cholesterolu obzvlášť nebezpečné. Upcháva cievy a môže viesť k srdcovému infarktu alebo mozgovej mŕtvici.
Zemiakové hranolčeky a vyprážané rezne. Pokiaľ tvoria pravidelnú súčasť jedálneho lístka seniora, môže nastať vážny problém. Výskumy ukazujú alarmujúce čísla.
Spôsobujú ich faktory, ktoré je možné kontrolovať, liečiť alebo zmeniť. Patria k nim napr. vysoký krvný tlak, vysoká hladina cholesterolu, nadváha/obezita a iné.
Seniori môžu byť náchylnejší na niektoré pre ich vek typické ochorenia. Prinášame zopár faktov o problémoch so srdcovocievnymi a respiračnými ochoreniami.
Problémom s upchatými cievami môže byť koniec. Oživte svoj jedálniček cenovo dostupnými potravinami.
Jarmilu Szabovú objala Smrtka veľakrát. Prvýkrát zomrela, keď išla navštíviť mamu do nemocnice. Usmiata žena s novým srdcom je unikátny prípad slovenskej medicíny.