Autá, pri ktorých kontrolóri zistili manipuláciu s odometrom mali v priemere stočených 47 000 kilometrov. Najviac ich bolo v Nitrianskom kraji.
Z dvadsiatich áut s najviac stáčanými kilometrami je až 17 nemeckých. Top 20 dopĺňajú modely Ford Mustang a Fusion a Volvo XC70.
Polícia vyšetruje prípad, keď predávajúci stočil počet najazdených kilometrov o vyše 165-tisíc.
Stáčanie odometrov nie je minulosťou. Tento výnosný podvod stále láka neserióznych predajcov.
Podvody s najazdenými kilometrami sú bohužiaľ stále realitou.
RPZV je jediný oficiálny celoštátny register, ktorý poskytuje údaje o histórii najazdených kilometrov.
Takmer 21,5-tisíca vozidiel malo pozmeňované hodnoty odometra .
Drzosť nepozná hraníc. Stočiť merač prejdenej vzdialenosti o 931 595 kilometrov môže iba podvodník, ktorý stratil už akúkoľvek súdnosť.
Pri stáčaní kilometrov postupujú podvodníci dnes rafinovanejšie, no darí sa ho potláčať. Oveľa väčším problémom je možno zatajovanie havárií.
Priemerne stáčajú podvodníci odometre o 73 000 km. Najviac prípadov sa týka Škody, Volkswagenu a Fordu.
Zdá sa to neuveriteľné, ale nelegálna úprava kilometrov je stále "in". Dokonca aj pri najmodernejších autách.
Podvodní predajcovia jazdených áut sa ich snažia vylepšiť nielen stáčaním kilometrov ale aj utajovaním poškodení. Odteraz to však budú mať o čosi ťažšie.
Každý záujemca musí byť pri predaji jazdených áut po 20. máji tohto roku informovaný o tom, že v niektorom štádiu života auta bol upravený odometer.
Boj proti stáčaniu kilometrov vstúpil do novej éry. Čo to znamená, vysvetľuje v rozhovore Róbert Zrubák, šéf technickej služby kontroly originality Iris Ident.
Slovenská databáza o prejazdených kilometroch bude od 20. mája prepojená na celoeurópsku sieť. Vďaka tomu sa po dovoze jazdeného auta nestratí jeho história..
Bude pretáčanie tachometrov minulosťou? Ak sa podarí zaviesť v EÚ belgický model, je to možné. U nás začne platiť od 20. mája.
Zákaz predaja automobilov s pretočenými kilometrami bude podľa poslanca Smeru-SD Antona Martvoňa fungovať.
Kúpa jazdeného auta už nebude nočnou morou. Podvodom so stáčaním kilometrov zabráni celoeurópsky register, na ktorý sa napojilo aj Slovensko.
Podvodníci v Česku zarobia na autách so stočeným tachometrom každý rok takmer 19 miliárd korún.
Kšeftovanie so stáčaním kilometrov na tachometroch prekvitá. Firiem, ktoré takúto službu ponúkajú, neubúda.