Babiš kritizoval, že ani po 11 rokoch neboli slovenské súdy schopné v kauze rozhodnúť. Európsky súd pre ľudské práva žalobu prijal a bude o nej rozhodovať.
Súd bude o spôsobe rozhodnutia a o jeho dôvodoch informovať až po doručení rozhodnutia procesným stranám.
Spor medzi súčasným a bývalým starostom košickej mestskej časti Pereš naberá na intenzite.
Ústav pamäti národa zverejnil organizačnú a personálnu rekonštrukciu útvarov vojenskej kontrarozviedky na Slovensku v rokoch 1968 – 1989.
Šéf envirorezortu objavenie zväzku víta a zároveň v Česku požiadal o jeho sprístupnenie.
MARIÁN REPA: Priznať si chybu nie je pre mnohých jednoduché. Lenže človek potom riskuje, že ho raz staré hriechy dobehnú. A presne to sa už dvakrát stalo Jánovi Budajovi.
„O nejakom svojvoľnom dopisovaní mien do zoznamov tajných spolupracovníkov nemôže byť ani reči,“ hovorí v rozhovore historik z ÚPN Michal Miklovič.
Pri práci na dokumente pre RTVS našiel český historik dokument s podpisom Jána Budaja, v ktorom sa zaviazal spolupracovať s ŠtB.
V cykle ŠtB: Prísne tajné režíroval Jaro Vojtek tri časti. Zaujímalo nás, aké osobné pocity a zážitky režisérovi tému oživili.
Dostali sme alebo sme si vypýtali spisy ŠtB našich protagonistov alebo aj antagonistov. Od začiatku sme vedeli, že ich chceme priamo na kameru konfrontovať v situácii, keď im daný spis dáme do ruky, hovoria autori krátkeho dokumentu.
Recenzia na nový dokumentárny cyklus o komunistickej Štátnej bezpečnosti, ktorý začala uvádzať RTVS. Má 20 častí a pracovalo na ňom 13 režisérov.
RTVS dnes 7. septembra večer o 22.05 na Jednotke divákom ponúkne prvý diel novej série dokumentárnych filmov o Štátnej bezpečnosti ŠtB: Prísne tajné.
Český expremiér sa súdi s Ústavom pamäti národa v prípade jeho evidencie v zoznamoch ŠtB ako agenta pod krycím menom Bureš. Bratislavský krajský súd odmietol žalobu bývalého českého premiéra.
Skartované spisy sa mali týkať ročníkov ľudí, ktorí boli aktívni členovia ŠtB v 50-tych a 60-tych rokoch minulého storočia.
Historické dokumenty mali byť ÚPN odovzdané už v roku 2003.
Skartáciu osobných spisov príslušníkov bezpečnostných zložiek, narodených v rokoch 1931 až 1937, vykonalo Ministerstvo vnútra počas vyraďovacieho konania.
Tomáš Král tvrdí, že práca pre kontrarozviedku bola súčasťou jeho vojenskej služby
Krivdy histórie si nemôžeme len pamätať, musíme ich aj naprávať, povedal po prijatí zákona o odobratí nezaslúžených benefitov premiér Eduard Heger.
Približne sedemtisíc ľuďom chcú koaliční poslanci znížiť dôchodky pre podporu bývalého komunistického režimu.
Keď sa pred 45 rokmi ukázal na verejnosti, totalitný režim ho oslavoval ako hrdinu. Bol to však naozaj dobrý špión alebo iba zúfalec, čo chcel vyhodiť do vzduchu Rádio Slobodná Európa?