Ako dodal, od vypuknutia vojenského konfliktu na Ukrajine patrí Poľsko medzi najväčších podporovateľov Ukrajiny a napriek tomu jej odmieta darovať svoje stíhačky.
MIROSLAV TÍŽIK: Oslavovanie „zázračných“ zbraní malo zakryť bezmocnosť Slovenska v schopnosti mať dôstojné, sebavedomé a bezpečné miesto v systéme kolektívnej bezpečnosti.
NORAD bude naďalej monitorovať aktivity konkurentov v blízkosti Severnej Ameriky a reagovať na prítomnosť prítomnosťou, uviedlo veliteľstvo.
Táto zmluva predstavuje nový míľnik dlhoročnej a plodnej spolupráce medzi spoločnosťami Framatome a Slovenské elektrárne, hovorí generálny riaditeľ elektrární.
Počas preletu museli vo vzduchu sedemkrát tankovať.
Lietadlá sa stretli nad Barentsovým morom, tvrdí Moskva.
Slávnostný ceremoniál sa uskutoční na letisku Kuchyňa, kde budú stíhačky zatiaľ umiestnené.
Zábery z letiska zachytila naša mReportérka.
Aj keď je Švajčiarsko neutrálne a nie je členom NATO, chce byť bojaschopné. Po napadnutí Ukrajiny má obavy zo zhoršujúcej sa bezpečnostnej situácie v Európe.
Ukrajinské letectvo oznámilo zostrelenie niekoľkých ruských stíhacích bombardérov Su-34 a stíhačku Su-35S.
Podľa nemeckej armády ruské lietadlo nevysielalo signál z transpondéru, ktorý slúži na identifikáciu. K podobnému incidentu došlo vlani v apríli.
Grécku potom chcú USA predať modernejšie lietadlá F-35.
Podľa ministerstva ide o najvýznamnejší projekt v histórii českej armády.
Ukrajinskí piloti sa už cvičia na stíhačky F-16. Kyjev tiež rokuje o dodaní švédskych lietadiel JAS 39 Gripen. Tak trochu v úzadí ostáva tretí možný typ – F/A-18 Hornet.
Bidenova administratíva podporuje tento predaj, výhrady však má Kongres USA pre turecké odďaľovanie ratifikácie žiadosti Švédska o vstup do NATO.
Úspešné ukrajinské útoky na Krym, samozrejme, neostali bez reakcie z ruskej strany. Najnovšie majú okupovaný polostrov ochrániť dve letky stíhačiek MiG-31.
Z tisícok pilotov, ktorí bojovali v bitke o Britániu, žije už len jeden. Aj on si dnes pripomína pamätný deň tejto bitky.
Ukrajinskí piloti dokončili tzv. zoznamovací výcvik na švédskych stíhačkách JAS 39 Gripen. Ide len o prvú fázu výcviku, ktorá neznamená, že letci môžu tieto stroje ovládať samostatne.
Sú náznaky, že Ukrajina dostala lietadlá Mirage 2000 ako nosiče striel SCALP-EG. Všetko je však v rovine nepotvrdených špekulácií.
Taliansko prehlbuje obrannú spoluprácu s Japonskom. Podieľa sa s ním aj na vývoji novej stíhačky.