Aquarius 2 je jediným plavidlom svojho druhu, ktoré je nasadzované na záchranné akcie v centrálnej časti Stredozemného mora.
Posledná zostávajúca civilná loď na záchranu ľudí v Stredozemnom mori opäť uviazla na mori bez možnosti vplávať do najbližšieho bezpečného prístavu.
Španieli cez víkend v Stredozemnom mori zachránili 447 migrantov.
Počet člnov s migrantmi výrazne klesol, a to aj vďaka aktivite líbyjskej pobrežnej stráže podporovanej Európskou úniou.
Cvičenie sa bude konať na pozadí rastúceho napätia medzi Ruskom a Západom ohľadom diania v sýrskej provincii Idlib.
Severoatlantická aliancia tvrdí, že ruské námorníctvo posilňuje svoju prítomnosť v Stredozemnom mori, v čase keď sa stupňuje napätie pre vojnu v Sýrii.
Taliansko tvrdí, že zachránených migrantov by mala prijať Británia.
Posádky záchranárskych plavidiel vraj váhajú s poskytnutím pomoci, pretože nechcú riskovať, že utečenci na ich palubách uviaznu.
Utečenci strávili dva dni v medzinárodných vodách. Teraz sú už v bezpečí na palube lode. Nie je však jasné, kam poputujú.
Plavidlo Sarost 5 čakala v Stredozemnom mori na povolenie na vstup do niektorého z prístavov.
Záchranná loď Aquarius, zameraná na pomoc migrantom, opäť vypláva do vôd Stredozemného mora medzi brehmi Líbye, Malty a Talianska.
Povolenie na vstup do prístavu dal maltský premiér Joseph Muscat po dosiahnutí dohody medzi ôsmimi štátmi Európskej únie.
Nezamestnaní Tunisania a Afričania sa často pokúšajú dostať na provizórnych plavidlách z Tuniska na taliansky ostrov Sicília.
Do Európy sa vlani cez Stredozemné more dostalo výrazne menej migrantov ako v roku 2016.
Príslušníci Vojenskej polície pri monitorovaní priestoru objavili poškodenú jachtu.
Rakúsko zintenzívni kontroly na hraniciach, pretože v posledných dňoch zaznamenalo vyššie počty ilegálnych prechodov.
Vody Stredozemného mora už nekrižujú len plavidlá mimovládnych organizácií pomáhajúcich utečencom, ale najnovšie už aj loď, ktorej posádku tvoria protiutečeneckí aktivisti.
Taliansko odštartovalo, podľa Ríma, "obmedzenú vojenskú operáciu“ v Stredomorí. Konkrétne v teritoriálnych vodách Líbye.
Hlavným cieľom operácie EUNAVFOR MED Sophia je rozloženie prevádzačských sietí.
Už viac ako 100-tisíc migrantov dorazilo od začiatku tohto roka do Európy cez Stredozemné more. V Ženeve to oznámila Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM).