Stres možno považovať za jeden z hlavných faktorov priberania. Pre mnohých ľudí v strese je plná chladnička nádejou na vyrovnanie emocionálnej nepohody.
Leptín, kortizol, estrogén a inzulín. Štvorica hormónov, ktorá dokáže prekaziť našu túžbu po štíhlej línii. A to aj napriek tomu, že obetujeme čas i námahu na cvičenie a zdravé stravovanie.
V treťom štvrťroku ostala finančne stabilná jedna tretina Slovákov.
Krátke dni a chladné večery v kombinácii s pracovným stresom a nelichotivou epidemiologickou situáciou nie sú práve balzamom na dušu.
Dlhodobo nad stresom vo vašom živote len mávnete rukou, hoci vám uberá z pocitu spokojnosti aj zo zdravia? Chyba! Počúvajte signály, ktoré vás varujú.
Cítite sa vyčerpaná, aj keď máte dostatok spánku? Čo zaberie, aby ste si konečne oddýchli?
Horčík je pre naše telo nenahraditeľný. Ak žijete v strese, potrebujete ho ešte o niečo viac.
Práca z domu sa už nestáva benefitom, ale čoraz častejšou rutinou mnohých zamestnaní.
Pocity náhleho hladu už dávno nie sú výsadou prázdnych žalúdkov. Hlad sa hlási o slovo aj vtedy, keď jeme veľa jedla. Prečo je to tak?
Ľudia sú častejšie vystavovaní stresu, ohrozuje to ich psychické zdravie.
Skôr ako človek začne hltať protiúzkostné lieky, mal by vyskúšať menej škodlivé alternatívy. Napríklad u nás málo známu účinnú látku z koreňa rastliny ašvaganda.
Saunovanie je relax a podporuje imunitu. To však rozhodne nie sú jediné dva dôvody, pre ktoré sa na jeseň oplatí začať so saunovaním.
Ak patríte k skupine ľudí, ktorá si každý deň večer posťažuje sama pre seba, v akom strese žije, máme pre vás riešenie, ako z kolotoča uniknúť.
Heslom dnešných dní je zaneprázdnenosť. Na druhej strane však stojí potreba relaxu a psychohygieny. Ako tieto dva svety spojiť v jednom?
Stres je podpísaný ako jeden z hlavných faktorov asi všetkých civilizačných ochorení. Ide síce o prirodzenú reakciu organizmu, no ľudia v 21. storočí sú jej vystavení neprirodzene dlho.
Existujú rôzne príručky a návody, ako vo vzťahu nabudiť iskru, ktorá už ledva tlie. Lenže vy máte more povinností, stres v práci, krátke večery a málo energie.
Naše babičky mali pravdu a levanduľa pomáha pri niektorých formách úzkosti. Zvlášť účinný je jej esenciálny olej.
Od začiatku epidémie si niektorí ľudia vzali odporúčania dodržiavať vzdialenosť medzi osobami príliš k srdcu, až sa u nich rozvinula hrôza zo stisku ruky či z iného kontaktu.
Časté nočné mory či podivné sny. Sú vaše noci počas pandémie koronavírusu nepokojnejšie? Zdá sa nám o tom, čím žijeme. Je teda prirodzené, že mávame negatívnejšie sny.
Vďaka meditácii dokážete zmeniť svoj život na nepoznanie. Preukázateľne budete pokojnejší, zdravší, kreatívnejší, jednoducho efektívnejší a pritom s úsmevom na tvári.