Slávny vedec Charles Darwin kedysi označil červenanie sa za "najzvláštnejšie a najľudskejšie zo všetkých prejavov".
Narcistickí ľudia sú s vekom empatickejší, veľkorysejší a príjemnejší, napísal server BBC News.
Nová štúdia zameraná na analýzu mozgovej aktivity počas spánku naznačuje, že niektoré neuróny v mozgu sa snažia predpovedať budúcnosť.
Ide o prvú štúdiu, ktorá analyzuje rozdiely v očakávanej dĺžke života vo svetle širokého spektra faktorov vrátane plemien, veľkosti, tvaru tváre a pohlavia psov.
Nórski vedci skúmali neurónové siete využívané pri oboch spôsoboch písania.
Zaujímavá štúdia skúmala, ako vlci ovplyvňujú aktivitu bobrov, a tým aj zloženie lesa.
Niektoré samičky žiab dokonca imitujú samčie kvákanie, ukázala prekvapivá štúdia.
Káva môže byť množstvom vecí, napísal spravodajský server The New York Times.
Pravidelné zdriemnutie po obede je pre ľudský mozog prospešné, uviedol to portál BBC News s odkazom na vedcov z londýnskej University College London (UCL), podľa ktorých by však dĺžka spánku nemala prekročiť pol hodiny.
Taurín patrí medzi aminokyseliny prirodzene sa vyskytujúce v organizme, pričom pozitívne vplýva na viaceré orgány a ich výkon.
Umývanie mydlom sa môže javiť ako rozumná stratégia, ako sa vyhnúť pozornosti hmyzu. Podľa vedcov ale môže jeho vôňa komáre priťahovať.
Muži, ktorí pred dovŕšením 30 roku veku priberú približne 13 kilogramov oproti svojej váhe v puberte, majú o 27 percent vyššie riziko, že v starobe zomrú na rakovinu prostaty.
Niektorí ľudia majú väčší nos, pretože ich rodokmeň zahŕňa vzdialeného neandertálskeho predka. Vyplýva to zo štúdie, o ktorej informoval denník The Times.
Vedci objavili novú metódu, vďaka ktorej bude možné diagnostikovať Parkinsonovu chorobu ešte skôr, než sa objavia prvé príznaky.
Z výskumu francúzskeho centra CEPII vyplýva, že migrácia nemá vplyv na kriminalitu. Štúdia sa zaoberala aj vplyvom médií.
Ženy s vyššími hladinami takzvaných večných chemikálií v krvi majú o 40 percent nižšiu šancu otehotnieť do jedného roka od prvého pokusu o počatie potomka.
Medzi ľuďmi nad 65 rokov v USA za posledné dve desaťročia až štvornásobne stúpli úmrtia v dôsledku predávkovania drogami. Vyplýva to zo štúdie vedeckého tímu Kalifornskej univerzity v Los Angeles (UCLA) v USA.
Všetky historické civilizácie mali jedno spoločné – vyznávali nejaké náboženstvo, verili v nadprirodzené sily, vykonávali rôzne rituály. Prečo?
Ľudské ucho nepočuje zvuky, ktoré rastliny vydávajú, keď prežívajú stres. Ale mnoho ďalších organizmov áno, pretože tento "zelený výkrik" sa nesie, podľa novej štúdie, až meter do diaľky.
Vo Francúzsku sa znižuje priemerný vek ľudí, ktorí menia svoj vzhľad pomocou estetických zákrokov alebo plastickej chirurgie.