Na všetkom zlom treba hľadať niečo dobré. A krt v záhrade je toho najlepším dôkazom.
Dozviete sa tiež, na čo si dať pozor pri kúpe substrátov a prečo je dôležité čítať zloženie.
Napriek svojej rôznorodosti majú cibuľoviny niečo spoločné. Na čo treba pri týchto rastlinách dbať?
Slúžia ako náhrada tradičných úžitkových aj zeleninových záhonov, poslúžia aj ako skalka. No treba zvážiť, či majú naozaj význam.
Jeden z predpokladov prosperujúcej záhrady je hnojenie. Otázka je, čím, kedy a ako hnojiť správne?
Záhradkársky úkon čo na jar a na jeseň vraj musí byť, nie je vždy potrebný.
Je veľmi chutná, gurmáni si ju cenia rovnako ako tie najlepšie hríby. A dá sa ľahko vypestovať v záhrade.
Oplatí sa pestovať ich pre vôňu kvetov a okrasnú hodnotu, ale aj pre drobné plody, ktoré po spracovaní chutia skvelo.
Na prelome januára a februára záhrada ešte drieme. Vnútri v teple si však môžete založiť pomalšie vzchádzajúce typy letničiek.
Orchidey síce kúpite v kvetináčoch, ale v prírode rastú na stromoch alebo skalách. Čo robiť, aby sa im darilo aj v našich domácich podmienkach?
Vnášajú nám do bytov žiarivé farby a zaujímavé tvary, ktoré by sme inak videli len v trópoch. Pritom majú niektoré orchidey až prekvapujúco nízke nároky na starostlivosť.
Vzchádza vám každoročne menej a menej tulipánov? Dôvodom môže byť nesprávna starostlivosť o cibuľky po odkvitnutí. Ak im poskytnete vhodné zaobchádzanie, nebudete si musieť kupovať nové.
Všetok odpad zo záhrady a väčšinu bio odpadu z domácnosti môžete využiť na tvorbu kompostu. Získate tak ten najkvalitnejší výživný substrát, aký môžete záhrade dopriať, a to z jej vlastných zdrojov.
Balkónové hrantíky sú šikovným riešením z priestorových aj agrotechnických dôvodov. Pri ich zriaďovaní stačí dodržať niekoľko jednoduchých všeobecných zásad, aby ste sa dočkali uspokojivého výsledku.
Najvhodnejší mesiac na množenie ruží je jún a najjednoduchšia možnosť sú odrezky. Ako pri tom postupovať, aby bol úspech zaručený?
Charakteristika „mimoň“ pre precitlivených či odťažitých ľudí nevznikla len tak. Rastlina mimóza sa správa doslova netýkavo. Práve to mnohých pestovateľov priťahuje. Atraktívnosť v kvete nemenej.
Pleseň na substráte v kvetináči vôbec nevyzerá pekne. Našťastie zväčša neznamená fatálny rozsudok pre rastliny. Napriek tomu ju treba riešiť nielen z estetických dôvodov.
Mnoho záhradkárov sa z pohodlnosti, zotrvačnosti či nedostatku sebaistoty spolieha výhradne na kúpený substrát. Aspoň s časťou úrody skúste experimentovať.
To, že na pestovanie izbovej rastliny nie je vhodná zemina, ktorú vykopeme v záhrade, dobre vie hádam každý pestovateľ. Otázkou je, prečo pôda zo záhrady nie je vhodná do črepníka.