Slovensko chce do dvoch mesiacov uzavrieť skládku odpadu pri Žiline, kvôli ktorej mu hrozí pokuta a denné penále za nesplnenie skoršieho rozhodnutia súdu EÚ.
Slovensko opäť čelí žalobe Európskej komisie pre nelegálnu skládku odpadu v Považskom Chlmci. EK navrhuje jednorazovú pokutu 939 000 eur a dennú pokutu 6 793,80 eura.
Google bude kvôli právu na zabudnutie dôslednejšie "cenzurovať" a skrývať obsah pre obyvateľov EÚ.
V prípade, že Súdny dvor rozhodne v prospech našej žaloby pre kvóty, stane sa len to, že riešenia, o ktorých sa dlhodobo hovorí, majú byť iné, povedal minister vnútra Robert Kaliňák.
Mercedes-Benz síce už zložitú situáciu so zakázaným chladivom v klimatizáciách 134a vyriešil novým systémom na báze CO2, ale kauza dostáva nový rozmery. Brusel žaluje Nemecko, pretože automobilke zo Stuttgartu nezabránilo používať zakázanú náplň.
Maďarský parlament schválil návrh zákona zaväzujúci vládu, aby iniciovala zrušenie právnej normy únie o povinnom prerozdeľovaní utečencov na základe kvót.
Niekdajší poradca zosadeného ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyča zvíťazil dnes v právnom spore s EÚ, ktorá na neho uvalila sankcie v podobe zmrazenia majetku.
Žaloba, ktorú Slovensko podáva kvôli rozhodnutiu o kvótach na Súdny dvor v Luxemburgu, musí byť podaná do 18. decembra. Vtedy totiž uplynie osemtýždňová lehota.
EÚ sa rozhodla odvolať proti decembrovému rozhodnutiu Súdneho dvora únie, ktorý vyradil palestínske hnutie Hamas zo zoznamu teroristických organizácií.
Všetci chcú súkromie, no nikto nepozná jeho hranice. Ani európski zákonodarcovia. Právo na odstránenie odkazov z vyhľadávačov má veľké medzery.
Od roku 2007 Berlín požaduje, aby manželky tureckých štátnych príslušníkov dlhodobo žijúcich v Nemecku vedeli nemecky, aby neboli nútené k manželstvám.
Prostredníctvom formulára môžu obyvatelia EÚ žiadať o vymazanie výsledkov z vyhľadávača. Preukázať sa však musia dokladom totožnosti.
Google musí z vyhľadávača odstrániť citlivé informácie o občanoch EÚ, ak o to požiadajú. V záujme ochrany súkromia.
Ľudia sa môžu obracať na Google so žiadosťou, aby zo svojich výsledkov vyhľadávania na internete odstránili ich súkromné dáta. Rozhodol tak Súdny dvor EÚ v prípade Španiela.
Sťahovanie filmov a seriálov z iných než oficiálnych zdrojov a bez ich zakúpenia je už v EÚ od apríla nelegálne. Rozhodol o tom Súdny dvor EÚ.