Máte doma tento produkt? Okamžite ho vyhoďte, nespĺňa požiadavky, obchod vám vráti peniaze.
Vyberte tortu, ktorá vás vzhľadom očarila najviac a pošlite jej hlas v našej ankete!
Dávate hrozienka do vianočky? Obsahujú plesne a pesticídy?
Je dobré strážiť si, koľko ho zjeme. A pozor na ďalšiu vec!
Už zajtra nadránom si mnoho slovenských detí nájde na okne či v topánke tradičný mikulášsky balíček.
Sušené kúsky ovocia upokoja našu túžbu po sladkostiach, treba sa však zamyslieť aj nad tým, koľko ovocia zjete a koľko kalórií tým telu dodáte.
Nachádzajú sa v čokoládach, v müsli, v koláčoch... Pozrime sa na to, čo obsahujú a či sú naozaj dobrou alternatívou sladkostí...
Podobne ako alkohol a cigarety, tak aj sladké pochúťky nabité cukrom dokážu vyvolať v ľudskom tele silnú závislosť. Boj s ňou sa nezaobíde bez úpravy jedálnička.
Figovníky sa pestujú pre svoje ovocie a rastú buď ako stromy, alebo ako kríky. Už nie sú vzácnosťou ani v našich záhradách.
Počas leta dozrieva na záhradkách množstvo ovocia a zeleniny. Jednou z najefektívnejších metód, ako si plody uchovať na neskôr a nestratiť vitamíny, je sušenie.
V zime je viac ochorení dýchacích ciest. Pri nich sa odporúča zvýšiť prísun vitamínov. Existuje spôsob, ako uchovať vitamíny v takmer rovnakom množstve ako v čerstvom ovocí.
Sušené ovocie - vrátane sušených marhúľ, brusníc, hrozienok, ďatlí, fíg alebo sliviek - vo svojej scvrknutej podobe obsahuje veľkú porciu výživných látok.
Pomaranče sušíme pri teplote 115 až 135 stupňov Celzia.
Každý z nás sa už stretol so sušeným či s mrazeným ovocím. Majú však svoje plusy i mínusy. Pri spracovaní dochádza k zníženiu výživovej hodnoty. A čo takto ovocie sušené mrazom?
Potravina si získava čoraz väčšiu popularitu aj medzi Slovákmi.
Aj vy jedávate na olovrant alebo na desiatu niečo, o čom máte zafixovanú predstavu, že tým robíte svojmu telu len dobre? Pozor, pozor! Tu je pár príkladov, kedy to nie je pravda.
Domáce prostriedky bývajú pri zápche častokrát najúčinnejšie, keď chceme dosiahnuť, aby sa črevo znovu rozhýbalo.
Nielen "dospeláci", ale aj deti s maškrtnými túžbami sa rady zapoja do spoločnej prípravy sladkých dobrôt.
Čaj, rum a sušené ovocie - takýto grog rozhodne zahreje.
Sušené ovocie má vysoký obsah cukru, a tak sa niektorí konzumenti obávajú, či vôbec patrí do zdravej výživy.