Podľa prezidenta Svetovej banky Ajaya Bangu sa v priebehu 15 rokov môže vydať na cestu za lepším životom až 800 miliónov migrantov.
Reformou majú prejsť Svetová obchodná organizácia, Svetová banka, MMF, ako aj Bezpečnostná rada OSN.
Ak by sa stav krajiny hodnotil výlučne na základe svetových rebríčkov, záver by bol jednoduchý: Slovensko sa za 20 rokov takmer nikam neposunulo.
Ukrajina, ktorá sa už viac než rok bráni invázii ruskej armády, bude na obnovu a rekonštrukciu potrebovať najmenej 411 miliárd dolárov (približne 381 miliárd eur).
Rast svetovej ekonomiky sa v tomto roku prudko spomalí, inflácia bude pretrvávať a menová politika centrálnych sa bude sprísňovať.
Svet sa po prekonaní pandémie koronavírusu do normálu v blízkom čase nevráti. Zapríčiňuje to vojna na Ukrajine. Prognózy Svetovej banky sú chmúrne.
Zvýšenie cien energií za uplynulé dva roky bolo najväčšie od ropnej krízy v roku 1973.
Svetová banka od roku 2002 poskytla Afganistanu približne 5,3 miliardy dolárov, hlavne vo forme grantov.
Podľa tradície je na čelo Svetovej banky vždy menovaný Američan a MMF vedie Európan. Trump by sa mohol pokúsiť prelomiť túto dlhodobú prax.
Banka odhaduje, že svetová ekonomika v tomto roku posilní iba o 2,6 %, v januári predpovedala jej rast o 2,9 %.
Novým šéfom Svetovej banky sa stane doterajší vysoký predstaviteľ amerického ministerstva financií David Malpass (63).
Prezident Svetovej banky Jim Yong Kim sa rozhodol na prelome januára a februára odstúpiť z funkcie, v ktorej strávil viac ako šesť rokov.
Slovenská ekonomika je v aktuálnom rebríčku Svetovej banky o konkurencieschopnosti na 41. priečke zo 190 krajín.
Obchodný konflikt medzi Čínou a Spojenými štátmi výrazne ovplyvnil výročné rokovanie Medzinárodného menového fondu a Svetovej banky.
Ekonomika Pásma Gazy je vo voľnom páde a Izrael a medzinárodné spoločenstvo by mali podniknúť kroky na odvrátenie bezprostredného kolapsu, odporúča Svetová banka.
Chýbajúce peniaze sa postarajú na Ukrajine o horúcu politickú jeseň. Štát nevyhnutne potrebuje veľa dolárov zo zahraničia, ale splniť podmienky veriteľov bude ťažká úloha.
Podľa štúdie Svetovej banky by sa malo najjednoduchšie podnikať v Prešove. Za ním sa umiestnili Košice, Žilina, Trnava a Bratislava.
Globálna ekonomika je celkovo zdravá a mala by expandovať ešte niekoľko rokov. Tempo rastu sa však spomalí.
Ministerstvo hospodárstva rozšírilo v roku 2017 spoluprácu so Svetovou bankou prostredníctvom projektu Doing Business na regionálnej úrovni.
TOMÁŠ PROFANT: Dáta Svetovej banky o chudobe tvrdia, že za posledných 50 rokov zmizli tri štvrtiny chudobných. Nezmizli. Len sa tu čaruje so štatistikami.