IGOR DANIŠ: Bohatí sú stále bohatší a chudobných pribúda. To nie je výmysel nejakých ľavičiarov. Túto stále viac do očí bijúcu pravdu potvrdila renomovaná organizácia Oxfam.
ĽUBOŠ PAVELKA: Dôchodkové fondy 2. piliera majú za sebou čierny rok. Pokiaľ v roku 2021 niektoré z nich zaznamenali výborné výnosy, v roku 2022 boli všetky v červených číslach.
KAROL MORVAY: Nevhodne podaná informácia spôsobuje zväčša krátkodobé cenové šoky, ktoré dodatočne infláciu "prihrievajú".
ĽUBOŠ PAVELKA: Ak by centrálne banky obmedzili enormné odkupovanie štátnych dlhopisov, zlato by stratilo na svojej atraktivite.
Svetová ekonomika by tento rok mala rásť omnoho rýchlejšie, než sa pôvodne predpokladalo.
VLADIMÍR BAČIŠIN: Súčasné opatrenia vo svete idú proti konkurencii. To môže viesť k zmene ekonomického modelu. Môže sa ním stať kapitalizmus štátnych bánk a štátnych korporácií.
VLADIMÍR BAČIŠIN: Koncepty udržateľného rozvoja či hodnoty za peniaze už treba hodiť do koša. Mohla by ich vymeniť koncepcia zodpovedného rozvoja.
VLADIMÍR BAČIŠIN: Vývoj svetovej ekonomiky bude v mnohom závisieť od obchodných vojen, cien ropy, konfliktov pri pobreží Číny a stavu dvoch európskych krajín.
Svetová ekonomika dosahuje solídny rast, no stále sa nedostala na úrovne pred finančnou krízou. Podľa OECD by sa globálna ekonomika mala tento rok posilniť.
Prezidentské voľby v USA na budúci týždeň určia smer pre svetovú ekonomiku.
Robotizácia tovární by do piatich rokov mala nahradiť 7,1 milióna pracovných pozícií, prácu vo svete stratia asi dva milióny ľudí. Problém sa týka už aj Slovenska.
Turisti tento rok v lete Taliansku utratili o jednu miliardu eur menej ako minulé leto. Dôvodom je dlhodobý ekonomický pokles v krajine a zlé počasie.
Celosvetová ekonomika by mohla posilniť o 2,2 % do roku 2030, ak vlády zlepšia energetickú efektivitu, riadenie odpadov a verejnej dopravy.
Stav, keď sa ľudia roky pozerali na to, ako bohatí bohatnú a chudobní majú čoraz menej, totiž začína mať obrovské ekonomické aj politické dôsledky.
Ochladenie čínskej ekonomiky ukončilo komoditný "supercyklus" prudkého rastu dopytu po surovinách a ich cien, tvrdí Daniel Yergin.