V Afrike je aj britský kráľ, plné ospravedlnenie alebo ponuku reparácií Keni nevyslovil.
Počet obetí sa tak zvýšil z pôvodne oznámených troch.
Po minulotýždňovej štátnej návšteve Švédska sa doma dlho neohriala. Holandská kráľovná Maxima zamierila do Afriky.
Kontroverzný autoritatívny prezident Magufuli zomrel na zlyhanie srdca vo veku 61 rokov.
Nová prezidentka, ktorú charakterizuje mierne a konsenzuálne vyjadrovanie, by podľa pozorovateľov mohla prísť s iným štýlom vládnutia než doterajší autoritatívny líder Maiduguri.
Zabila ho choroba, v ktorú neveril? Tanzánijský prezident John Magufuli, jeden z najznámnejších afrických popieračov koronavírusu, v stredu skonal.
Muž našiel v Tanzánii dva kusy surového drahokamu tanzanit, ktoré patria k najväčším, aké boli kedy objavené.
Bola najdlhšie žijúcou zástupkyňou tohto druhu. V sobotu to oznámili činitelia tanzánskeho národného parku Ngorongoro, kde zviera voľne žilo väčšinu svojho života.
Viac ako 50 zranených zostáva v opatere lekárov a ich zdravotný stav sa zlepšuje.
Nešťastie sa stalo zhruba 200 kilometrov západne od hlavného mesta Dár-es-Salám.
Sopka sa považuje za neaktívnu, no z jedného z jej kráterov unikajú sopečné plyny a v roku 2003 magma vystúpila na úroveň len 400 m pod okraj.
Podľa BBC niektorí šamani ľuďom tvrdia, že časti ľudských tiel majú špeciálne vlastnosti, ktoré im môžu priniesť bohatstvo a šťastie.
Niektoré obete pochovávajú hromadne do spoločných hrobov.
Za veľmi pravdepodobnú príčinu nešťastia sa považuje prekročenie nosnosti lode.
Je to ako z hororu. V niektorých krajinách ľudia stále veria na čarodejníctvo a zo strachu pred ním konajú ako v stredoveku. Obeťami absurdných povier sú najčastejšie ženy.
Na ostrov, kde sa obyvatelia živia prevažne pestovaním tabaku a rybárčením, prinesie projekt podľa odhadov približne 1 500 nových pracovných miest.
Desať mŕtvych a vyše 100 zranených si vyžiadalo v sobotu zemetrasenie, ktoré zasiahlo oblasť na severozápade Tanzánie pri pobreží Viktóriinho jazera.
KĽDR prevádzkuje v Tanzánii 12 kliník, ktoré sú zdrojom nedostatkovej zahraničnej meny. Ich úroveň zdravotnej starostlivosti je však otázna.
Vedecký tím z americkej Brownovej univerzity zistil, že telá niektorých detí produkujú protilátku, ktorá napáda parazita spôsobujúceho maláriu.
Časti tiel albínov sa v tradičnej tanzánijskej medicíne používajú na prípravu elixírov, ktoré údajne prinášajú úspech a šťastie.