Bezplatný „vodičák“ môže získať až dvetisíc vysokoškolákov.
Vyplýva to z výsledkov reprezentatívneho prieskumu Inštitútu pre verejné otázky (IVO), ktoré predstavil analytik Marián Velšic.
Zaujímavá akcia Technical Computing Camp privíta nadšencov technických výpočtov a počítačových simulácií začiatkom septembra v Brne.
"Už pred rokmi sme videli budúcnosť priemyslu v čoraz väčšej automatizácii," hovorí Daniel Horský, obchodný riaditeľ českej spoločnosti Kovosvit Mas.
Sedíte v príjemnej vinárni, ale váš drahý namiesto do vašich očí hľadí do mobilu? Áno, to človeka nahnevá.
Možno to už nebude trvať príliš dlho a ľudia budú môcť velebiť či viniť umelú inteligenciu (AI) za to, že ich prijali do zamestnania alebo im, naopak, dali padáka.
Technorealisti sú skupina ľudí, ktorá upozorňuje na ambivalentnosť technológií a ich sociálne, ekologické či psychologické dôsledky. Do línie kritického skúmania technológií sa zapojil aj sci-fi seriál Black Mirror.
ĽUBOŠ PAVELKA: Nové informačné technológie, umelá inteligencia a digitalizácia vo vyspelých krajinách postupne vytlačia na okraj pracovného trhu mnohé profesie.
Aj skreslené predstavy o sebe nám neumožňujú nájsť si partnera pre život.
Budeme slúchadlá nosiť počas celého dňa a ovládať počítače a mobily výrazom tváre a rečou tela? Ericsson zverejnil IT trendy budúcnosti.
Urobiť z bežnej domácnosti inteligentnú nie je nič komplikované. V predaji je množstvo zariadení, ktoré premenia váš byt či dom na "smart príbytok".
Od ostatných tigrov v regióne sa Taiwan líši. Zistil, že hospodársky rast nie je všetko. Mení sa na krajinu predovšetkým priateľskú k životnému prostrediu.
Malý európsky štátik so zhruba 30-tisíc obyvateľmi bude prvý, ktorý začne používať telekomunikačnú technológiu piatej generácie, teda 5G.
Narodili sa po roku 2010. V piatok si prevzali svoje prvé vysvedčenia. Na trhu práce sa objavia okolo roku 2030, keď každú desiatu v súčasnosti ľuďmi obsadenú pracovnú pozíciu nahradia roboty.
Steve Jobs sa pri uvedení iPhonu sústredil na technológie a asi netušil, že štartuje aj spoločenskú revolúciu. Veď, kto mal pred desiatimi rokmi tušiť, že robot sa dá skryť aj do malej škatuľky?
Čo mi pamäť siaha, počúvam o tom, ako „žijeme v pretechnizovanom svete“ a ako sa raz proti nám stroje vzbúria.
Pred rokmi bola pre ľudí nereálna predstava, že by si zeleninu či ovocie vypestovali inak ako v pôde. Technológie však napredujú a dnes dokážu paradajky či uhorky vyrásť aj vo vzduchu.
Inovatívne medicínske technológie zachraňujú životy a zlepšujú kvalitu zdravia miliónom pacientov. Dokážu významným spôsobom skvalitniť diagnostiku.
Učiteľ má kritickú úlohu v ére technológií, postpravdy a robotov v dobe, keď človek musí nanovo definovať vlastnú dôstojnosť. Rozpráva dejepisár Ján Machaj.
Priechody pre chodcov sú stále nebezpečnou zónou. Len v roku 2016 bolo na tzv. zebre usmrtených osem a rok predtým až 18 ľudí.