MARTIN MAKARA: V žiadnom prípade neplatia karikatúrne stereotypy, na ktoré vo verejnej diskusii tak radi útočíme.
Nová skladajúca sa vláda garnitúra pod taktovkou Roberta Fica (Smer) odmieta "rodové ideológie a rodové dobrodružstvá".
IRIS KOPCSAYOVÁ: Uplynul rok a jeden z najčernejších dní v histórii našej republiky je stále rovnako čierny. V Bratislave na Zámockej 19-ročný mladík zastrelil dvoch mladých ľudí.
Druhá vlna Slovenskej Teplárne sa uskutoční v septembri 2023 po celom Slovensku. Aktuálne je k iniciatíve prihlásených vyše 710 subjektov.
V nedeľu večer o pol deviatej uviedol na sociálnej sieti stanovisko o tom, ako ho „mrzí, ak bolo jeho vyjadrenie zle pochopené“.
Neobyčajný príbeh česko-slovenskej rodiny, v ktorej jeden z rodičov prechádza tranzíciou, predstavili tvorcovia počas nedávnej súkromnej projekcie vybraným hosťom a priateľom.
Taktiež alarmujúcou je i situácia transrodových ľudí, ktorí sú podľa Romana Samotného väzňami rôznych ideologických súbojov.
Z akcie sa stala najväčšia kultúrno-spoločenská udalosť v slovenských dejinách.
Teroristický útok v Teplárni - ojedinelý prípad či prejav systematického problému? Aké sú podľa vás príčiny narastajúcej nenávisti na Slovensku? A ako by sme to mali riešiť?
Cieľom spoločnej iniciatívy Festivalu Pohoda či Romana Samotného z Teplárne je vyjadriť aj spolupatričnosť s LGBTI+ komunitou.
Chodník, kde sa preliala krv Juraja († 27) a Matúša († 23), dnes zapĺňajú sviečky a odkazy. Kto boli a ako na nich spomína komunita?
Páchateľ získal zbraň z domu a jeho rodina o čine vedela. Psychologička a trestný právnik vysvetľujú súvislosti, ktoré vyplývajú pre ďalšie vyšetrovanie.
Rešpektujme identity. Juraj bol nebinárna osoba, Matúš bisexuál, dvaja krásni, veselí ľudia, plní radosti, hovorí v rozhovore Ivana Fodorová, prevádzkarka Teplárne.
Takzvané teplárenské nevoľníctvo neruší ani poslanecká novela zákona o tepelnej energetike.
Spoločnosť Martinská teplárenská končí s výrobou energií prostredníctvom spaľovania uhlia.
Väčšina v súčasnosti opozičných strán by sa vrátila k myšlienke privatizácie šiestich najväčších teplárenských spoločností, ktoré má v rukách štát.
Teplári už začali vykurovať domácnosti vo viacerých slovenských mestách. Kúri sa aj v niektorých častiach hlavného mesta.
Prečo končí kvalitné drevo v teplárni namiesto toho, aby sa z neho vyrobil napríklad nábytok? Môže za tým byť vraj oslabený trh s drevom.