V niektorých oblastiach Arktídy bolo tento mesiac až o dvadsať stupňov Celzia viac, ako je dlhodobý priemer.
Tohtoročný júl bol najteplejším mesiacom v zaznamenanej histórii. Oznámil to americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA).
Máte rada horúcu kávu alebo čaj? Známi sa vám čudujú, ako to vôbec dokážete piť a vtipkujú o ústach z azbestu. Ale pozor!
Rybacie mäso malo kedysi v slovenskej kuchyni silné zastúpenie. Návrat k nemu je prirodzený, len si treba osvojiť pár trikov a rád.
Hoci sa v nedeľu písal v kalendári 13. december, počasie v New Yorku určite nepripomínalo zimu. Meracia stanica v Central Parku zaznemenala až 19 stupňov Celzia.
Slovensko stále nemá more, ale klimatická zmena nám zatiaľ dopriala teploty, na aké sú zvyknutí ľudia v Chorvátsku či v Taliansku.
V najbližších dňoch nás čaká typické dušičkové počasie, hmlisté, zachmúrené a občas aj uplakané. Skutočná zima s dennými mrazmi zatiaľ nehrozí.
Zvýšená teplota je aj signálom, že organizmus potrebuje pokoj a oddych.
Zimná záhrada môže byť príjemným miestom relaxu, nechajte si záležať na výbere rastlín.
Koniec leta je časom zavárania - možností je niekoľko.
Mamina dlaň na čele dokáže často spoľahlivo určiť, či má jej potomok zvýšenú teplotu. Najmä u malých detí je však potrebné odmerať teplotu spoľahlivo.
Zvýšená teplota je pre mnohých, najmä rodičov malých detí postrachom. Mali by ju však považovať za pozitívum - signalizuje, že sa niečo deje v organizme.
Tento rok by podľa Svetovej meteorologickej organizácie (WMO) mal byť globálne jedným z desiatich najteplejších rokov od začiatku novodobého sledovania v roku 1850.
V Mníchove v sobotu padal sneh a v Alpách zažili snehovú kalamitu. Slovákov potešili teploty nad 20 stupňov Celzia.
Mráz aj vo výške dva metre nad povrchom v sobotu zaznamenali na dvoch staniciach Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) na východe Slovenska.
Teplotný rekord napriek veľmi horúcemu počasiu na celom území Slovenska padol len v Nitre, kde namerali 36 stupňov Celzia.