Skontrolujte dôkladne obvodové múry, okenné rámy, strechu a okolie komína. Môžete tým ušetriť nemalé peniaze.
Chýba vám už nielen záhradníčenie, ale aj čerstvé bylinkové prísady do kuchyne? Mnohé z nich je možné pestovať v pohodlí domova.
Zametanie pevných chodníkov v záhrade, príjazdovej cesty či terasy je riadna otrava. Našťastie si už za niekoľko desiatok eur môžete uľahčiť a urýchliť prácu vďaka mechanickému čistiacemu zariadeniu.
Robustné plážové kreslo s bočným krytím aj strieškou je praktickou súčasťou exteriérového nábytku a zároveň originálnym dizajnovým prvkom do záhrady nielen v prípade, že v nej máte bazén.
Záhradný domček je priveľkou investíciou na to, aby počiatočné nadšenie po kúpe a umiestnení na pozemok vystriedalo sklamanie z nevhodného výberu. Viete, na čo sa zamerať?
Zháňate pompéznu solitéru do predzáhradky alebo ako punc udržiavaného trávnika? Pouvažujte nad previsnutou zhora sploštenou rozložitou formou japonskej sakury.
Kto by nepoznal koriander? Vietnamská botanicky nepríbuzná obdoba je však v našich zemepisných šírkach ešte stále raritou. Vyskúšajte si ňou rozšíriť vaše bylinkové portfólio.
Príprava domu na zimu možno teraz v predvianočnom období nie je na prvom mieste vášho zoznamu úloh. No určite je potrebná a treba si na ňu nájsť čas, aby dom ostal v dobrej kondícii.
Pri plánovaní nového podkladu terasy alebo záhradného chodníčka možno poškuľujete po prírodnom kameni. Bude drahší ako imitácia, ale chytí nádhernú patinu a vydrží naveky. Ak však do svojho konania premietate princípy udržateľnosti a fair trade, zvýšte pozornosť.
Chcete si vaše posedenia doma na terase spríjemniť nádychom romantiky? Existuje plejáda rastlín, ktoré relaxu či debatám v záhradných zákutiach spoľahlivo dodajú takéto ladenie.
Terasu máte nahrubo hotovú a teraz nastáva fáza dolaďovania detailov. Stačí zopár nenápadných trikov a stane sa z nej oáza súkromného oddychu aj spoločenského cvrkotu. A to v lete aj v zime.
Odškrtávate si posledné položky na zozname zimovacích úkonov v záhrade? Možno prichádza ten správny čas naplánovať si vybudovanie terasy. Na čo všetko treba myslieť?
Ešte pred príchodom prvých mrazíkov je potrebné postarať sa o záhradu aj balkón a opatriť ich pred zimou. Táto príprava nám zároveň ušetrí na jar veľa času.
Kvalita, svieži vzhľad, nadčasovosť a kresba aj štruktúra dreva sú jedny z mnohých predností, vďaka ktorým si ľudia kupujú záhradný nábytok práve z tohto materiálu. Nižšia odolnosť voči klimatickým vplyvom však spôsobí, že nábytok časom nevyzerá príliš dobre a treba ho oživiť.
Leto sa s nami síce lúči, ale babie leto a jeseň ponúkajú veľa možností na využitie terasy či balkóna. Ako si toto vonkajšie posedenie užiť v čo najväčšom pohodlí?
Burina nie je len pliagou záhonov, ale aj chodníkov a terás. Prerastá pomedzi dlaždice a treba sa jej zbaviť. Lenže ako? Vytrhávanie je prácne, herbicídy nie sú práve šetrné k prírode. Našťastie sú však aj iné spôsoby.
Ozdobou nejednej záhrady či terasy sú fuksie. V tomto období ich treba pravidelne polievať, no nie prelievať. Rastlinám v závesných košíkoch pomôže, keď ich občas ponoríte do vody, necháte nasiaknuť a preschnúť.
Pri stavbe terasy či plota je výber materiálu jednou zo základných otázok. V prospech dreva hovorí vzhľad, v prospech plastu zasa trvanlivosť. Našťastie je aj tretia možnosť.
Aj keď sa nový dom pýši čistou fasádou či terasou, nemožno zabrániť pôsobeniu okolitého prostredia. Časom sa ich vzhľad stratí pod nánosom prachu a špiny. Môžu sa objaviť aj machy, plesne, lišajníky a ďalšie organické nečistoty.
Poskytuje ochranu pred slnkom či dažďom, je pohodlným priestorom na posedenie. Pergola či prístrešok do záhrady jednoducho patria.