Vakcína proti chorobe COVID-19 vyvinutá Oxfordskou univerzitou vyvoláva podobnú imunitnú reakciu u starších i mladších dospelých.
Klinické testy v rámci programov WHO tvrdia, že podávanie látky remdesivir nemá žiadny alebo len malý vplyv na dĺžku hospitalizácie a na šancu na prežitie pacientov s chorobou COVID-19.
Vedci z Oxfordskej univerzity v Británii vyvinuli antigénové rýchlotesty na koronavírus, ktoré výsledky ukážu do piatich minút. Informovala o tom vo štvrtok agentúra Reuters.
Experti už dlhšie upozorňujú, že počas jesene a v zimných mesiacoch bude ťažké odlíšiť chrípku od ochorenia Covid-19.
Testy na koronavírus zamerané na odpadové vody by mohli priniesť "ľahké víťazstvo", uvádza BBC s tým, že by mohli nárast infekcií zaznamenať až o desať dní skôr.
V súčasnosti je na testovanie na ľuďoch pripravených alebo už v skorom štádiu testovania približne tucet experimentálnych vakcín, a to prevažne v Číne, USA a Európe.
Britská Univerzita v Oxforde očakáva do polovice júna výsledky z testovania vakcíny proti koronavírusu na ľuďoch.
Experimentálny liek remdesivir americkej spoločnosti Gilead úpspešne prešiel testom a môže byť účinný už po piatich dňoch podávania.
Vedci dokázali určiť vek najväčšej ryby na svete - žraloka veľrybieho (Rhincodon typus) - prostredníctvom dát z testov atómových bômb počas obdobia studenej vojny.
Česko rozbieha plošné testovanie, ktoré má ukázať skutočný rozsah výskytu koronavírusu v krajine. Do projektu sa od štvrtka zapojí až 27-tisíc ľudí.
Slovenskí vedci spojili sily a vyvinuli kvalitný test na koronavírus, informoval Robert Mistrík, člen krízového štábu. Chcú darovať 100-tisíc kusov.
Denne by sa dalo urobiť až 5-tisíc testov, a to podstatne lacnejšie, ako ich robia súkromné laboratóriá, tvrdí Jaroslav Pokorádi a Radoslav Židek.
Pandémia koronavírusu dospela na prah dvoch míľnikov. „V najbližších dňoch dosiahneme milión potvrdených prípadov a 50-tisíc úmrtí," predpovedá šéf Svetovej zdravotníckej organizácie.
Do týždňa sa v Taliansku začne s predklinickými testami vakcíny proti koronavírusu, ktorú vyvinula biotechnologická spoločnosť Takis na báze fragmentu genetického materiálu vírusu.
Vedci zo Slovenskej akadémie vied sa v týchto chvíľach intenzívne pripravujú na testovanie vzoriek na prítomnosť koronavírusu SARS-CoV-2.
V americkom štáte Nebraska začali klinické testy lieku remdesivir, ktorý by mohol pomôcť ľuďom nakazeným novým typom koronavírusu.
Ak by bola vakcína úspešná, vedci by ju upravili na ďalšie kmene HIV na svete.
Britskí vedci objavili typ bielej krvinky, ktorý by sa dal využiť na liečbu všetkých druhov rakoviny.
Vývojári v Seattli pracujú na vytvorení softvéru, ktorý dokáže zaznamenať a vymazať nevyžiadané fotografie penisov odoslané prostredníctvom súkromných správ na Twitteri.
Inteligentné tetovanie, ktoré bolo vyvinuté v Nemecku, dokáže monitorovať chronické choroby.