Tohtoročná erupcia podmorskej sopky v blízkosti súostrovia Tonga v Tichom oceáne bola najväčšia, akú sa kedy podarilo zaznamenať.
Od uvedenia filmu Čeľuste v roku 1975 sú veľké biele žraloky zobrazované ako najdivokejšie a najnebezpečnejšie tvory v oceáne.
V Taliansku už týždeň vzbudzuje obrovské nadšenie vráskavec sivý, ktorý sa objavil pri tamojšom pobreží.
Nové zistenia o správaní lovených veľrýb v 19. storočí môžu pomôcť priblížiť, akým spôsobom sa veľryby adaptujú na zmeny spôsobené človekom o dve storočia neskôr.
centrum pre varovanie pred cunami vydalo výstrahu pre Nový Zéland, Fiji, Vanuatu a ďalšie tichomorské ostrovy.
Po zotavení sa je holuba nemožné chytiť.
Muži vybočili z kurzu, a keď im došlo palivo skončili na vzdialenom ostrovčeku.
Minimum alebo žiadny svetelný smog umožňuje izolovaným miestam ponúknuť "rozsvietenému" svetu unikátnu atrakciu.
Oceán sa okysľuje, pretože vstrebáva viac oxidu uhličitého z atmosféry, čo má za následok pokles úrovne pH vody.
Už 105 rokov Panamský prieplav spája Atlantický s Tichým oceánom. Jeho dĺžka predstavuje 81,6 kilometra a šírka sa pohybuje v rozpätí od 150 do 305 metrov.
Plastovú bariéru nasadili v oblasti takzvaného Veľkého pacifického koša, kde je podľa vedeckých odhadov 1,8 bilióna kusov plastov.
RADOVAN GEIST: Jedným z najzaujímavejších environmentálnych projektov tohto roku je pokus o vyčistenie obrovského mraku odpadu v Tichom oceáne.
Vlna merala 23,8 metra a v utorok ju zaznamenala bója pri Campbellovom ostrove, ktorý leží viac ako 650 kilometrov južne od Nového Zélandu.
Kosti, ktoré sa našli v roku 1940 na ostrove v Tichom oceáne, pravdepodobne patrili legendárnej americkej letkyni Amélii Earhartovej.
V trajekte sa viezlo 45 mužov a 43 žien. Medzi nimi bolo aj 22 žiakov, ktorí sa z ostrova s 2000 obyvateľmi vydali na cestu do školy na atole Tarawa.
Najnovší ostrov sveta, ktorý sa vytvoril pred tromi rokmi pri erupcii podmorskej sopky, môže pomôcť vysvetliť potenciálny vývoj života na Marse.
Problémy s pitnou vodou Američanky nemali, lebo na lodi mali čističku vody.
"Vplávali sme do mora takého pokojného, že sme ho pomenovali Tichým..." zapísal si do denníka 21. októbra 152 člen slávnej námornej výpravy Ferdinanda Magellana.
Podľa odborníkov všetko nasvedčuje tomu, že periodický jav známy ako El Niňo sa opäť objaví v nadchádzajúcich mesiacoch a spôsobí mimoriadne výkyvy v počasí.
Najhoršie bývajú tmavé noci. Vlny narážajú zo všetkých strán a veslár nedokážete predvídať, odkiaľ prídu. Veslá búchajú okolo a tlčú do tela.