Operátori tiesňovej linky riešia pokusy o samovraždu každý deň.
Tatranská túra mala byť prekvapením pre nevidiaceho, ktorý miloval hory.
Raz bol telefonát, že epileptický záchvat. Dobre, ale je to papagáj.
Slováci na ňu vlani volali oveľa viac ako v minulosti.
Hrozí mu trest odňatia slobody až na tri roky.
Mala to byť inovatívna funkcia. Napokon sa z nej stal problematický prvok, ktorý teraz inžinierom v Apple nedá v noci spávať.
Odstraňovať postihnutému pred resuscitáciou protézu? Dávať pri epileptickom záchvate medzi zuby varešku? Pomôže diabetikovi s nízkou hladinou cukru nápoj "light" či "zero"?
Ľudia na tiesňovú linku volajú aj v prípade úrazov, ktoré sa stali počas šibačky a oblievačky.
Asi každému sa zatrasie hlas, keď musí volať tiesňovú linku. Nová aplikácia s názvom 155.sk by mala pomôcť každému volajúcemu.
Výbor NR SR by sa mal ešte raz zaoberať konaním policajného operátora, ktorý zle vyhodnotil telefonické oznámenie od zneužitej maloletej školáčky.
Voči policajtovi, ktorý nesprávne vyhodnotil volanie 10-ročného dievčatka na tiesňovú linku, polícia vyvodila dôsledky.
Tiesňové linky 155 a 112 nebudú slúžiť len na privolanie záchranky pri ohrození života.
Kedy volať číslo 155 a čo robiť do príchodu záchranárov? Osvetu na túto tému sa rozhodli robiť zamestnanci Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby.
MARIÁN REPA: Záchrana ľudského života je najvyššia priorita. Aj preto v roku 2002 Slovensko podľa vzoru EÚ zaviedlo tiesňovú linku 112.
Malo to byť univerzálne číslo. Keď sa pred viac ako desiatimi rokmi zavádzala tiesňová linka 112, hovorilo sa o nej, že zabezpečí rýchlu a efektívnu záchranu.
Krízová linka zvoní aj v čase, keď väčšina ľudí sedí pri štedrovečernom stole. Viac telefonátov je aj koncom prázdnin, keď sú výdavky na školské pomôcky.
V meste Topoľčany a v jeho okolí môžu byť počas dvoch najbližších nocí dočasne nedostupné linky tiesňového volania 150, 158 a 112 z pevných liniek.
V celom Košickom kraji nefunguje pre technickú poruchu tiesňová linka záchrannej zdravotnej služby 155.