Netradičné ubytovanie v korunách stromov sa stalo trendom zážitkového ubytovania po celom svete.
Rodinný podnik Ostrožovič je vinohradnícko-vinárska firma s najdlhšou históriou v slovenskom regióne Tokaj. Odrodové a výberové vína vyrába už od roku 1990.
Maďari jedia veľké množstvo mäsa a vegetariáni sa v tradičnej maďarskej reštaurácii nebudú cítiť najlepšie. V menu nájdeme najmä „mäso plnené mäsom".
Vinohradnícka oblasť bude tento víkend dejiskom športového podujatia Tour de Tokaj. Unikátne trasy cez vinohrady sľubujú zážitok pre bežcov i cyklistov.
Premávať bude do 12. októbra.
Československo a jeho stopa vo víne má mnohoraké podoby. Víno nový štát zjednocovalo, začalo utvárať prostredníctvom školstva novú kultúru a hospodársky zjednocovať krajinu.
Na prelome septembra a októbra sú vo Francúzsku ojedinelé trhy s vínom.
Zber hrozna v slovenskej tokajskej vinohradníckej oblasti je aktuálne v plnom prúde. Hrozno je v dobrej kvalite i množstve.
Zlatá dekáda slovenského vína pokračuje. Naše vína pravidelne získavajú tituly šampiónov a prinášajú cenné trofeje z prestížnych súťaží.
Aby človek objavil nové zaujímavé miesta, nemusí cestovať do exotiky. Niekedy stačí, keď si spraví výlet do okolia či za hranice susednej krajiny.
Buď pozdravený, Tokaj, víno z vinohradníckej oblasti, ktorá ako prvá na svete mala zadefinované svoje hranice. Stalo sa tak v roku 1737 dekrétom Karola III.
Pohľad na víno a miesta, kde sa rodí, sa mení. Ľudia na Slovensku zisťujú, že atraktívne vína sa nerodia len v Malokarpatskej oblasti či v slovenskom Tokaji.
Obnova historických pamiatok, archeologických lokalít či nové možnosti pre turistov, ktorí prichádzajú na Zemplín za ochutnávkou tokajských vín.
Sú vína, ktoré prežijú svojich stvoriteľov. Z roka na rok sú lepšie a vzácnejšie, pretože človek nedokáže odolať pokušeniu ochutnať ich, je ich preto menej.
Tokaj pozná vari každý, kto sa len trochu zaujíma o víno. Veď je to kráľ vín a víno kráľov. Škoda, že nemôžeme ochutnať víno, ktoré posielali Ľudovítovi XIV. do Versailles.
Makovisko. Nie je to názov poľa, kde sa pestuje mak, ale stobodového vinohradníckeho honu, kde sa rodí najlepšie tokajské víno.
Američania tlačia na Európu, aby v budúcnosti nemali len krajiny EÚ výlučné právo používať špecifické názvy vín.
Slovensko sa hrdí pokladmi nielen na tanieri, ale aj vo fľaši.
Už dávno nie je pravda, že vína, ktoré sú zvonka, musia byť zákonite lepšie. Ostrožovičovci v rozhovore uviedli, že Tokaju by pomohol skutočný patriotizmus.
Označenie Vinohradnícka oblasť Tokaj, pod ktorým je zaregistrovaná slovenská časť Tokaja, Maďarsko už nemôže spochybňovať.