Málo strojárov, veľa manažérov. Vzdelávací systém neodráža potreby pracovného trhu.
Zamestnávatelia sa podľa asociácie počas uplynulého obdobia snažili vyjsť svojim zamestnancom v ústrety.
Ako zmenila koronakríza personálnu politiku firiem? Čoraz dôležitejšia je flexibilita. Akých 11 vlastností určite nesmie chýbať nadpriemernému zamestnancovi?
Vyše 8 000 zdravotne postihnutých ľudí je aktuálne v evidencii nezamestnaných na úrade práce. Len v novembri ich pribudlo dvesto. Na trhu práce to majú ťažké.
Zamestnancov čaká flexibilný výber pracovného času a miesta, kde budú pracovať. Mali by sa preplácať aj zvýšené náklady na technické vybavenie.
Počet pracovných príležitostí po dlhých rokoch nepresiahol hranicu 200-tisíc. Ukazuje to analýza portálu Profesia.sk za minulý rok.
To znamená, že prístup Slovákov na britský trh práce je od Nového roka regulovaný jeho vnútroštátnou legislatívou.
Záujem radikálne klesol o zamestnancov v ubytovacích a stravovacích službách, stúpol o IT odborníkov a kuriérov.
Najväčší záujem je o absolventov informatiky, strojárstva, techniky a ekonómie. Najlepšie uplatnenie majú absolventi technických univerzít či Ekonomickej univerzity v Bratislave.
Za pozitívny vývoj situácie podľa ministra práce môže hlavne predvídateľnosť a podpora firiem.
Prostredníctvom schémy Prvej pomoci vyplatilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) na udržanie zamestnanosti takmer 638,5 milióna eur.
Zdravie je pre človeka najdôležitejšou hodnotou, ale väčšina z nás ho berie ako samozrejmosť. Ľudia so zdravotným postihnutím sú často mimo záujmu spoločnosti.
Aké príspevky ponúka štát občanom so zdravotným postihnutím (ZP) a ich zamestnávateľom? Ako si môžete aj napriek ZP nájsť prácu?
Medzi zamestnávateľmi je najväčší záujem o absolventov informatiky, strojárstva a ekonomiky. Absolventi majú ťažšiu situáciu ako roky dozadu.
ĽUBOŠ PAVELKA: COVID-19 rozožiera naše verejné financie, zdravie a peňaženky jednotlivcov, zhoršuje i parametre budúcich penzií.
Občania so zdravotným postihnutím majú rovnaké práva uchádzať sa o zamestnanie a zamestnať sa ako osoby bez neho. Nemali by byť kvôli tomu znevýhodňovaní.
Slovensko zasiahne tento mesiac vlna prepúšťania. O prácu prídu tisícky Slovákov.
Väčšina hendikepovaných ľudí sa ale na trhu práce neuplatní. Aj napriek tomu, že zákon prikazuje firmám s vyše 20 zamestnancami zamestnať aj takýchto ľudí.
Koronavírus ovplyvňuje trh práce. Profesia sa snaží pomôcť firmám, aby neprerušovali nábory, pomôcť má nová služba video pohovorov.
Rok 2020 prináša päť trendov, ktoré zmenia budúcnosť práce. Rýchle uplatnenie vznikajúcich technológií sľubujú efektívnosť, produktivitu a rast pracovnej sily.