Pizza patrí medzi najobľúbenejšie jedlá aj na Slovensku, oveľa menej ľudí však pozná jej „príbuznú“ pinsu. V čom sa líšia? Základným cestom a tvarom.
Sezóna húb je pomerne krátka a ich nakladanie je spôsobom, ako sa z nich tešiť aj vtedy, keď už nerastú. Nie všetky huby sú však na nakladanie vhodné.
Zelenina sa pri grilovaní podáva väčšinou ako príloha. Aj zelenina však môže byť hlavnou hviezdou grilovania, ak vyberiete tú správnu a správne ju pripravíte.
Domáce bylinkové maslo vie dodať šmrnc akémukoľvek pečenému či grilovanému mäsu a je jedno, či je to poriadny kus hovädzieho steaku, alebo diétna ryba.
Remuláda pochádza z francúzskej kuchyne a označuje majonézu so sardelami, snakladanou zeleninou, bylinkami a kaparami.
Mak do koláčov možno používať mletý aj nemletý a pre jeho výraznejšiu chuť ho možno opražiť na panvici bez pridania tuku.
Väčšina ovocia nie je príliš vhodná na mrazenie, najvhodnejšie je bobuľové – maliny, čučoriedky a jahody, pretože tie v chladničke rýchlo splesnivejú.
Čo by to bolo za Veľkú noc bez farbenia vajíčok? Namiesto umelých farieb môžete na farbenie použiť prírodné produkty.
Pozná to každý, kto sa niekedy snažil odstrániť priemyselne nalepené nálepky z rôznych pohárov.
Jednoduchým dezertom, ktorý nedá veľa námahy, je cobbler.
Zemiaky, cestoviny alebo ryža patria medzi najobľúbenejšie prílohy. No niekedy sa stane, že ich pripravíte väčšie množstvo, ako sa zje.
Guláš pochádza z Maďarska, ale ako „svoj“ si ho privlastňuje celá stredná Európa, populárny je ešte aj v Nemecku.
Chili con Carne je jedlo obľúbené u nás najmä v zime, keďže je pomerne výdatné. Hoci mnohí si myslia, že pochádza z Mexika, nie je to tak, jeho korene treba hľadať na juhu USA.
Tekvicová polievka patrí k jeseni a k zime. Polievka z tekvice hokaido má intenzívnu farbu a možno do nej použiť aj šupu.
Aioli je omáčka, ktorá patrí medzi základné studené omáčky francúzskej a v trochu obmenenej podobe aj španielskej gastronómie.
Cheesecake patrí medzi najobľúbenejšie dezerty, existujú naň rôzne recepty, ponúkame vám ten najjednoduchší – nepečený.
Možno ste sa stretli už s názvom múky Manitoba. Je to múka, bez ktorej si Taliani nevedia predstaviť pečenie. Paradoxne, pšenica, z ktorej sa robí, má severoamerické korene.
V receptoch na niektoré koláče sa môžete stretnúť s pojmom samokypriaca múka (Self-Rising Flour). Používa sa najmä pri príprave čajového pečiva.
Pečeň považujú niektorí za lahôdku, iní sa ju boja jesť, lebo si myslia, že obsahuje škodlivé látky. Pečene sa však netreba báť.
Meringues alebo po našom snehové pyšteky sú citlivé na vyššiu vlhkosť vzduchu. Preto je dôležité uskladňovať ich v dobre uzatvorených nádobách.