Šéf britskej diplomacie Philip Hammond pre BBC uviedol, že v tejto severoafrickej krajine existuje vysoká pravdepodobnosť ďalšieho teroristického útoku.
Turisti by mali zvážiť, kde strávia letnú dovolenku. Ministerstvo zahraničných vecí vydalo pre Turecko a Tunisko druhý stupeň cestovného odporúčania.
Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí aktualizovalo cestovné odporúčania pre Turecko a Tunisko.
Tuniský prezident povedal, že krajina "nie je v bezpečí" pred ďalšími útokmi extrémistov a vyhlásil v krajine výnimočný stav, aby, ako povedal, zabránil riziku kolapsu.
Tuniské úrady zadržali 12 podozrivých osôb v súvislosti s piatkovým útokom na hotel v letovisku Súsa, pri ktorom zahynulo 39 ľudí vrátane útočníka.
Zabijak z tuniského letoviska v Súse mal za sebou pravdepodobne teroristický výcvik. Tvrdí to muž, ktorý poznal 23-ročného Sajfaddína Rizkího z jeho vysokoškolského štúdia.
Tunisko zatiaľ identifikovalo 21 z 38 obetí piatkového teroristického atentátu v Súse ako občanov Británie.
Ministerstvo zahraničia zatiaľ nemení aktuálne cestovné odporúčanie pre Tunisko, vyzýva však slovenských občanov, ktorí sú v tejto krajine, na obozretnosť.
MARIÁN REPA: Útok v Tunisku nebol náhodný. Ide o najúspešnejšiu krajinu arabskej jari a čo viac si islamisti môžu priať, ako rozvrat v štáte s demokraticky zvolenou vládou?
Ísť či nejsť? Takúto dilemu riešia viacerí dovolenkári, vydesení teroristickým útokom v Tunisku, mnohí sa však už rozhodli.
Tuniská vláda sa rozhodla zostaviť novú policajnú jednotku určenú výhradne k ochrane turistov, do hotelov na pobreží bude rozmiestnených 1 000 ozbrojencov.
JAROSLAV DROBNÝ: Teroristický útok v meste Súsa je rozsahom takmer porovnateľný s útokom v egyptskom Luxore roku 1997.
Otec útočníka, ktorý v piatok na pláži pri východotuniskom letovisku Súsa zabil 38 ľudí, sa novinárom zveril, že čin syna ho šokoval a cíti sa ním byť „zahanbený“.
Bolo krátko po polnoci, keď sa v nedeľu v príletovej hale bratislavského letiska rozsvietil nápis pristál. Vládny špeciál doviezol z Tuniska 116 turistov.
Britská kráľovná Alžbeta II. v nedeľu povedala, že ju aj jej manžela, princa Philipa, šokoval útok na hotelovej pláži tuniského letoviska Súsa.
Letoviská v niektorých moslimských krajinách nie sú bezpečné pred útokmi teroristov, varujú experti.
"Útoky vo Francúzsku, v Tunisku a Kuvajte sú spojené na ideologickej úrovni. Islamský štát sa sústredí na zraniteľné miesta,“ povedal pre Pravdu Weinthal.
Lepšia koordinácia bezpečnostných zložiek mohla podľa ministra zabezpečiť rýchlejší zásah polície a skoršie zabitie mladého atentátnika Sajfaddína Rizkího.
Vládny špeciál v nedeľu krátko podvečer dopravil z tuniského Monastiru na bratislavské Letisko M. R. Štefánika ďalších 109 slovenských turistov.
Väčšina obetí piatkového teroristického útoku v Tunisku sú Briti. Uviedol to tuniský premiér Habíb Síd.