Svojho teraz 13-ročného syna väznila v prepravke pre psov, týrala ho hladom alebo ho v nevykúrenej izbe pri otvorenom okne polievala studenou vodou.
Neplatí, že kde nie sú modriny, nie je násilie.
Chlapca priviezli do nemocnice v kritickom stave a v bezvedomí. Lekári mu namerali telesnú teplotu iba 26,8 stupňa.
Osem ročný Kamil zomrel kvôli multiorgánovému zlyhaniu. Súd návrh na umiestnenie do náhradnej rodiny odmietol.
Deti dostávali len trochu vody a takmer žiadne jedlo. Takéto mučenie zaznamenali podľa ukrajinského ombudsmana prvýkrát.
K odobratiu detí viedlo video, na ktorom matka jedno z nich najskôr udrie rukou a keď leží na zemi, uštedrí mu ešte dva kopance.
Dvaja maloletí chlapci sú už od stredy umiestnení v centre pre deti a rodiny.
V stave opitosti im opakovane odopierali jedlo, vulgárne im nadávali, bili ich a muž do nich hádzal aj kamene.
Štvorročného Martinka vlani surovo dokopal otec. Lekári ho udržiavali v umelom spánku a niekoľkokrát operovali. Dnes už veselo pobehuje v dome starej mamy.
Štvorročný Martinko si prešiel peklom. Jeho otec ho koncom novembra zmlátil tak, že v nemocnici musel bojovať o život. Teraz je už z najhoršieho vonku.
Štvorročný chlapec skončil po bitke od otca takmer na smrť zbitý v nemocnici s modrinami a vážne poraneným mozgom.
Ročne je na Slovensku spáchaných minimálne 1 600 trestných činov domáceho násilia.
Súrodenci vo veku od dvoch do 29 rokov boli pripútaní za trest k svojim posteliam a často nemohli ísť na toaletu.
Rodičia, ktorí svojich 13 detí väznili a niektoré z nich pripútali k posteliam, sa na kalifornskom súde nepriznali k početným obvineniam.
Ako môže okolie odpozorovať, že s dieťaťom nie je niečo v poriadku a môže byť týrané? Pokiaľ ide o týranie, okolie môže zaregistrovať stopy poranení a násilia na tele.
Severokórejské úrady mučia a týrajú alebo držia vo väzbe deti, ktoré boli nútené vrátiť sa do krajiny zo zahraničia, uviedol v stredu výbor OSN pre práva dieťaťa.
Lekári Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave od roku 2016 kontaktovali políciu a Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny vo viac než 80 prípadoch s podozrením na syndróm týraného, zneužívaného a zanedbávaného dieťaťa.
Podľa advokátky je nepochopiteľné, že okresný súd odmietol akceptovať ako dôkaz videonahrávku bez toho, aby dal vykonať znalecký posudok.
Prípad Adamka, ktorý skončil s podliatinou na líci a odtlačkami zubov na ruke, má zaujímavé pokračovanie. Prevádzkovateľ jaslí, v ktorých sa mal chlapček zraniť, zmizol.
Osem súrodencov z Cífera, ktorých odobrali matke Hane a jej druhovi Patrikovi pre podozrenie z týrania, je stále v krízovom stredisku v Trnave.