„To je výsledok predošlého vedenia. Súčasné vedenie za podpory vlády ho musí za pochodu riešiť a hasiť,“ skritizoval Sulíka Hirman.
Čo je platobná neschopnosť a aké môžu byť následky nesplácania dlhov?
Grécky minister turistiky Vasilis Kikilias pozval nemeckých seniorov, ktorí sa desia mimoriadne vysokých účtov za energie, aby budúcu zimu strávili v Grécku.
Viaceré banky zvýšili poplatky. Odborník na financie zo spoločnosti FinGO.sk Zoltán Čikes radí, ako môžu ľudia bankové poplatky minimalizovať alebo sa im aj úplne vyhnúť.
Správcom a prevádzkovateľom centrálneho registra účtov bude rezort financií.
Ministerstvo financií dočasne tento proces zjednodušuje, aby uľahčilo ich začlenenie do každodenného života.
Náklady na bývanie a energie tvoria z celkových spotrebných výdavkov slovenských domácností približne štvrtinu.
Za vysokou cenou elektriny sú aj emisné povolenky.
Klub 500 nesúhlasí s prijatím zákona z dielne ministerstva vnútra, ktorým sa má zriadiť Centrálny register účtov (CRÚ).
Návrh ide podľa advokátskej kancelárie nad rámec nevyhnutného a primeraného, zároveň neodôvodnene zasahuje do súkromia a veľmi citlivých údajov bežných osôb.
Približne 30 percent meračov tepla a vody bytových domov nie je vybavených možnosťou diaľkového odpočtu.
Aj keď banky fungujú aj na Silvestra, nenechávajte si finančné záležitosti na poslednú chvíľu. Vyhnete sa stresu a možným komplikáciám.
Aj keď v posledných rokoch úspory v bankách pre takmer nulové úrokové sadzby nezarábajú, väčšina úspor plynie práve na bankové účty.
Inštitút alternatívneho riešenia sporov Slovenskej bankovej asociácie zaznamenal zvýšený výskyt prípadov týkajúcich podozrivej e-mailovej komunikácie, ktorých cieľom je získanie citlivých údajov od klientov bánk.
Kým pri zadlžovaní nemajú Slováci problém aj s 30-ročnými hypotékami, na investovanie sa dlhodobo nepozerajú.
Nazretie do súkromného a rodinného života, dlhej hereckej kariéry a rôznych verejných aktivít ponúka Andrej Hryc v knihe Inventúra.
Slováci majú dlhodobo tendenciu držať svoje úspory na bežných účtoch či termínovaných vkladoch a priemerná slovenská domácnosť nedokáže svoje voľné zdroje pred inflačným vývojom ochrániť.
Slováci sa dostávajú do situácií, kedy nie sú schopní, a niektorí ani ochotní, platiť svoje záväzky. Podľa najnovšieho prieskumu spotrebiteľského platobného správania spoločnosti Intrum totiž neuhradilo minimálne jednu faktúru v období september 2017 až september 2018 načas 37 % Slovákov a tri percentá našincov neuhradili až päť a viac svojich účtov.
Vlani využívala až polovica Slovákov internetbanking. Vďaka nemu ľudia nemusia zakaždým navštevovať kamenné pobočky banky, svoje financie vedia spravovať z pohodlia domova cez počítač či mobil.
Kým pred desiatimi rokmi väčšina penzistov uprednostňovala mať peniaze pohromade v ruke, dnes je to naopak. Asi milión ľudí si ich necháva posielať do banky.