Od sobotňajšieho dopoludnia až do utorkového popoludnia sa Británia zaobišla bez elektriny vyrobenej s využitím uhlia.
Protimonopolný úrad zastavil prešetrovanie ťažby hnedého uhlia určeného na výrobu elektriny.
MARIÁN REPA: Podľa údajov Svetovej zdravotníckej organizácie sa v susednom Poľsku nachádza až 33 z 50 najviac znečistených miest v Európskej únii.
Slovenské firmy sú za zastavenie dotovania ťažby domáceho uhlia, prostredníctvom ktorého sa vyrába elektrina.
Severná Kórea údajne v rozpore so sankciami OSN vlani vyvážala do Ruska uhlie, ktoré potom bolo dodávané do Južnej Kórey a Japonska.
Ťažba uhlia sa v EÚ týka 41 regiónov v 12 členských štátoch, vrátane Slovenska, a približne 185 000 občanov EÚ.
Plyn, elektrina aj uhlie majú byť na budúci rok zaťažené novou spotrebnou daňou. Ide o takzvanú ekologickú daň.
Hornonitrianske bane Prievidza podľa strany SaS ignorujú, že výroba elektriny z hnedého uhlia sa stáva spoločensky neprijateľnou.
Po strate kľúčových baní v Donbase dovážala Ukrajina uhlie aj z Ruska. To má skončiť. V septembri pripláva prvá loď s uhlím z USA.
Nová baňa v Novákoch sa zatiaľ otvárať nebude. Minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) zastavil rozhodnutie o povolení ťažby.
Stalo sa tak prvýkrát od začiatku priemyselnej revolúcie.
Spoločnosť Martinská teplárenská končí s výrobou energií prostredníctvom spaľovania uhlia.
Peking až do konca tohto roka zastavuje všetok dovoz uhlia zo Severnej Kórey, čím krajinu pripraví o dôležitú časť príjmov.
Planéta zažíva veľké zmeny vo využívaní energií. Ľudstvo už nebude najviac ťažiť uhlie a ropu. Víťazmi v zápase palív sa stanú obnoviteľné zdroje energie a zemný plyn.
Cena uhlia na termínovanom trhu sa utorok vyšplhala na najvyššiu úroveň za viac ako dva roky.
Najväčšia čiernouhoľná elektráreň na Slovensku končí. Ide o Elektrárne Vojany na východe Slovenska, ktoré spustili presne pred päťdesiatimi rokmi, v roku 1966.
Susednú Českú republiku tvrdo zasiahli problémy najväčších uhoľných baní OKD. Jediný producent čierneho uhlia čelí hrozbe krachu a ohrozených je 10-tisíc pracovných miest.
Po plynovej kríze sa krajiny EÚ sústreďujú na znižovanie energetickej závislosti od dovozu energetických surovín. Brusel vyvíja tlaky na využívanie obnoviteľných zdrojov (OZE) a vlastných surovín.
Doneckí separatisti chcú vyvážať čierne uhlie do severnej Afriky, na Blízky východ a do Iránu, a to cez ruský prístav Taganrog.
Rusko z dobrej vôle prezidenta Vladimira Putina bez podmienky platby vopred zásobuje Ukrajinu uhlím a elektrickou energiou, vyhlásil Putinov hovorca.